30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale’de muhtarlar 2021 bütçe görüşmeleri öncesi...

Pamukkale’de muhtarlar 2021 bütçe görüşmeleri öncesi Örki’yle buluştu

Haber Merkezi - 1 Eylül 2020 Salı - 15:35 Pamukkale’de muhtarlar 2021 bütçe görüşmeleri öncesi Örki’yle buluştu

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 2021 yılı bütçe görüşmeleri öncesinde ilçeye bağlı 61 mahallenin muhtarıyla bir araya geldi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi Encümen Salonu’nda gruplar halinde yapılan toplantılara Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, başkan yardımcıları ve 61 mahallenin muhtarı katıldı.

Toplantı sonrasında yaptığı açıklamada 2021 yılı bütçe görüşmeleri öncesinde muhtarların taleplerini dinlediklerini belirten Örki, “Pamukkale ilçemizde yer alan 61 mahallenin değerli muhtarlarıyla gruplar halinde toplantılar gerçekleştirdik. Mahallelerimizi gruplara ayırırken birbiriyle etkileşim halinde olanları bir araya getirmeye özen gösterdik. Yani, dertleri, sorunları, talepleri birbiriyle benzer olan, bir yere yapılacak olan hizmetin, diğer yerle de alakalı olan bölgeleri bir arada toplamaya çalıştık. Muhtarlarımızla biz her zaman bir aradayız. Sürekli istişare halindeyiz” dedi.

Haberin DevamıReklam

Daha önce de benzer bir toplantı yaptıklarını ifade eden Başkan Örki, “1 yıl öncesinde benzer şekilde toplantı yapmıştık. Muhtarlarımızla 2021 yılı içerisinde yapacak olduğumuz hizmetlerin, yatırımların toplantısını gerçekleştirdik. Zira önümüzdeki aylar içerisinde meclisimizde bütçe toplantısı gerçekleştireceğiz. Yapacak olduğumuz hizmetlerin bütçesel karşılığını belirleyeceğiz. Yerel yönetimlerde bütçe gerçekten önemli bir unsurdur. Bizlerde, bütçenin şeffaf, katılımcı, demokratik şekilde hazırlanmasını önemsiyoruz. İşte bu sebeplerden dolayı bütçe görüşmemizden önce değerli muhtarlarımızla bu toplantıyı gerçekleştirelim istedik” diye konuştu.

“2021 YILINI PLANLIYORUZ”

Yapılan mahalle toplantıları ve halk günlerinde vatandaşların istek ve taleplerini dinleyerek not aldığını söyleyen Örki şöyle konuştu: “Bizler bizzat vatandaşlarımızın taleplerini değerlendiriyoruz. Muhtarlarımızın da, mahalle sakinlerinden gelen taleplerini tekrardan dinleyerek, hepsini harmanlayıp, 2020 yılı içindeki muhteşem hizmet destanlarını 2021 yılında da sürdürmek istiyoruz. 2021 yılı içinde mahallelerine yapılmasını istedikleri en önemli talep ve istekleri muhtarlarımızdan tek tek öğrendik. Muhtarlarımızdan gelen talepleri, ilgili Başkan Yardımcılarımız, daire müdürlerimizle birlikte bütçesel şekilde hazırlayarak, mecliste görüşeceğimiz bütçe görüşmelerine hazırlayacaklar. Memleketimize hizmet etmek için, ilçemize, yaşadığımız mahallemize daha güzel hizmetler götürebilmek için gerçekleştirdiğimiz toplantılarımızın ilçemizi hayırlar getirmesini temenni ediyor, toplantılarımıza iştirak eden tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.”