29.11.2020, Pazar
3 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale’de motosiklet kortejiyle Cumhuriyet kutlaması

Haber Merkezi - 29 Ekim 2020 Perşembe - 19:42 Pamukkale’de motosiklet kortejiyle Cumhuriyet kutlaması

Pamukkale Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yıldönümüne özel bir etkinlik düzenledi. Türkiye Motosiklet Platformu ile ortaklaşa yapılan “Demir Atlılar Cumhuriyet’in 97. Yılını Kutluyor” adlı etkinlikte yüzlerce motosikletli Pamukkale caddelerinde bayraklarla tur attı.

A- A+

Pamukkale Belediyesi ile Türkiye Motosiklet Platformu işbirliği ile düzenlenen “Demir Atlılar Cumhuriyet’in 97. Yılını Kutluyor” etkinliği yüzlerce motosikletlinin katılımıyla gerçekleştirildi. Türk ve Azerbaycan bayrakları ile süslenen motosikletleriyle Cumhuriyet kortejine katılan demir atlılar, ilçerir çeşitli mahallelerinde tur atarak Cumhuriyet coşkusunu yaşadı.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de motosikletiyle konvoyun en ön sırasındaki yerini aldı. Pamukkale Belediyesi’nin YSE’deki yerleşkesinden başlayan şehir turu İstiklal Caddesi, Pelitlibağ Caddesi, Kayalık Caddesi, Gazi Bulvarı, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı, Lise Caddesi, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Demokrasi Meydanı, Ulus Caddesi, Antalya Bulvarı, Fatih ve Deliktaş mahallelerinden geçerek Asri Mezarlık’a kadar sürdü. Burada şehitlik ziyaret edildi, şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı okunduktan sonra dualar edildi ve şehit mezarlarına karanfil bırakıldı.

FİNAL KOCAÇUKUR’DA OLDU

Etkinliğe katılanların bir sonraki durağı Pamukkale Belediyesi’nin Kocaçukur Tesisleri oldu. Yüzlerce motosikletli UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale travertenlerinin eteklerinde bir araya geldi. Burada düzenlenen törende konuşan Türkiye Motosiklet Platformu Denizli Temsilcisi Rıfat Arıkan, Cumhuriyet’in 97. yıldönümünü Pamukkale Belediyesi ile birlikte düzenlenen kortej ile kutladıklarını ifade ederek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ni kahramanlarla birlikte kurarken, bugün o bayrağı yere düşürmemek için Fethi Sekin, Eren Bülbül, Ömer Halisdemir gibi bir çok yiğit canlarını feda ediyorlar. Biz de Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş yıl dönümünde bu anlamlı organizasyonu yaptık. Bu konuda bize sonsuz destek sağlayan Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.

“CUMHURİYETE DAHA ÇOK SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ise etkinliğe katılanlara teşekkür ederek, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 97. kuruluş yıl dönümünde böylesine güzel bir etkinlikte sizlerle birlikte olmaktan onur duydum. Motosikletlerimizle oluşturduğumuz konvoy şehrimizin caddelerinden geçerken vatandaşlarımızın ilgisi tüylerimi diken diken etti. Yağmur da yağsa soğukta olsa bu ülkede 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkulu kutlanır. Bunu bugün hep birlikte gösterdik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bundan tam 97 yıl önce ‘Türklere yakışan yönetim şekli Cumhuriyettir’ diyerek 7’den 70’e milletin de desteğini alarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. Biz de bu emaneti daha çok çalışıp Atatürk’ün işaret ettiği muhasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkarmalıyız. Bugün Cumhuriyet’in kazanımlarına daha çok sahip çıkmamız gerekiyor. Tek millet iki devlet olarak gördüğümüz Can Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha dile getiriyoruz” diye konuştu.