14.06.2021, Pazartesi
18 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale’de minik öğrencilere yönelik çevre günü...

Pamukkale’de minik öğrencilere yönelik çevre günü etkinlikleri

Haber Merkezi - 4 Haziran 2021 Cuma - 12:29 Pamukkale’de minik öğrencilere yönelik çevre günü etkinlikleri

Pamukkale Belediyesi’nce, Dünya Çevre Günü dolayısıyla Şenay Öztürk Anaokulu ile Ahmet Hanife Paralı Anaokulu’nda etkinlikler düzenlendi.

A- A+

Şenay Öztürk Anaokulu’nda gerçekleşen etkinliğe Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de katıldı. Burada bir konuşma yapan Örki, “Dünya Çevre Günü’nde sizlerle birlikteyiz. Bugün farkındalık oluşturmak için çok önemli. Atıkların ayrıştırılması çevrenin korunması için eğitim çok önemli. Çevre duyarlılığını oluşturmak ne kadar erken yaşta oluşursa o kadar iyi. Biz Pamukkale Belediyesi olarak sizlere daha güzel bir dünya bırakmak için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.  Kaymakam Balcıoğlu ve Örki çocuklara çeşitli hediyeler verdikten sonra çocukların çevre günü etkinliklerine katıldı.

Çevre ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla anaokulu öğrencilerine yönelik olarak Ahmet Hanife Paralı Anaokulu’nda da program gerçekleştirildi. Pamukkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından miniklere çevre konusunda bilgiler aktarıldı. Balcıoğlu’nun da katıldığı etkinlikte okulun 5 yaş A şubesi tarafından “Papatya ve Su Damlası” adlı gösterinin ardından 5 yaş D şubesi öğrencileri zeybek oynadı. Atıklardan oluşturulan eserlerin yer aldığı serginin ardından çocuklara çeşitli hediyeler verildi.