20.01.2021, Çarşamba
0 °C / 10 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale’de minibüs ve taksi durakları ile araçlarda dezenfeksiyon çalışması

Haber Merkezi - 28 Aralık 2020 Pazartesi - 14:13 Pamukkale’de minibüs ve taksi durakları ile araçlarda dezenfeksiyon çalışması

Pamukkale Belediyesince, ilçedeki minibüs ve taksi duraklarında dezenfeksiyon çalışması yapıldı.

A- A+

Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince, coronavirüs salgını nedeniyle yoğun olarak kullanılan bölgelerde ilaçlama çalışmalarında bulunuyor. Dezenfekte çalışmalarını hizmet binaları, kamu binaları, özel araçlar ile esnafların iş yerleri ve çocuk parkları, okul binaları, camiler gibi halkın kullandığı hemen hemen her yerde düzenli aralıklarla sürerken, ekipler halkın şehir içi ulaşımında kullandığı minibüs ve taksiler ile şoför esnafının kullandığı durakları da dezenfekte edildi.

ŞOFÖRLER HİZMETTEN MEMNUN

Pamukkale Belediyesi’nin düzenli aralıklarla gerçekleştirdiği dezenfekte hizmetinden memnun olduğunu belirten Fatih Minibüs Durağı esnafları her hafta hem araçlarının hem de duraklarının dezenfekte edildiğini söylediler.Şoför esnaflarından Sabri Güngör ve Murat Abaş, “Belediyemizin bize sahip çıktığını bilmek, mutlu ediyor. Belediyemizin bu şekildeki hizmetlerinden oldukça memnunuz. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Üniversite Taksi Durak Başkanı İbrahim Aydoğmuş, “Araçlarımız halkımızın sağlığı için her gün dezenfekte ediliyor. Pamukkale Belediyemizin de destekleri bizi mutlu ediyor” diye konuştu.

“ESNAFLARIMIZA DESTEĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale esnafının her zaman yanında olduklarını ifade ederek, “Bu salgın tamamen ortadan kalkıncaya kadar coronavirüsle mücadelemizi sürdüreceğiz. Yerel yönetici olarak, halkımızın sağlığını korumak önceliklerimiz arasında. Hizmet binaları, kamu binaları, özel araçlar ile esnafların iş yerleri ve çocuk parkları, okul binaları, camiler gibi halkımızın temas ettiği hemen hemen her noktada dezenfekte çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Esnafımıza ilaçlama dışında maske dağıtımı yaparak da destek oluyoruz. Bizler, halkımızın mutluluğu, sağlığı adına 7 gün 24 saat görevimizin başındayız. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarına uymalarıdır. Hedefimiz, eski günlerde olduğu gibi hep birlikte aynı masada oturup sohbetler ettiğimiz günlere kavuşmaktır” ifadelerini kullandı.