22.01.2021, Cuma
0 °C / 10 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale’de kurslar yeniden açılıyor

Haber Merkezi - 12 Ocak 2021 Salı - 14:20 Pamukkale’de kurslar yeniden açılıyor

Pamukkale Belediyesi tarafından düzenlenen, ancak coronavirüs önlemleri kapsamında ara verilen kurslar yeniden açılıyor.

A- A+

Maske, temizlik ve mesafe kurallarına uyularak yarından (çarşamba) itibaren halk oyunları, bağlama, seramik porselen çiçek yapımı, kadınlar el sanatları, biçki dikiş ve iğne oyası, işaret dili, diksiyon, ahşap boyama ve ebru kurslarında çalışmalar yeniden başlayacak.

Tüm kurslar saat 20.00’ye kadar tamamlanacak. Hafta sonlarında ise sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle çalışma yapılamayacak. Kursiyerler, 444 92 20 nolu telefonu arayarak Kültür İşleri Müdürlüğünden detaylı bilgi alabilecek.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale’de Kış Dönemi Kurslarının yeniden başlatılma kararı alındığını ifade ederek, “Tüm sınıflarımız düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Sınıflara sınırlı sayıda öğrenci alıp, sosyal mesafe kurallarına riayet ederek derslerimizi vereceğiz. Kurslarımıza katılan vatandaşlarımız maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak çalışmalarına kaldıkları yerden devam edecekler. Tüm kursiyerlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Pamukkale Belediyesince 13 Kasım 2020’de başlatılan halk oyunları, bağlama, seramik porselen çiçek yapımı, kadınlar el sanatları, biçki dikiş ve iğne oyası, yabancı dil, işaret dili, diksiyon, ahşap boyama ve ebru kursları, coronavirüs önlemleri kapsamında bir hafta sonra durdurulmuştu.