31.10.2020, Cumartesi
13 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale’de kurban kesim yerleri belirlendi

Haber Merkezi - 28 Ağustos 2017 Pazartesi - 09:41 Pamukkale’de kurban kesim yerleri belirlendi

Pamukkale Belediyesi, ilçe halkının Kurban Bayramı’nı huzur içinde geçirmeleri ve dini vecibelerini rahatlıkla yerine getirebilmeleri için bayram hazırlıklarını tamamladı. Bu kapsamda vatandaşların kurbanlarını rahatça kesebilecekleri kurban kesim noktaları belirlendi.

A- A+

Kurban Bayramı hazırlıklarına günler öncesinden başlayan Pamukkale Belediyesi, vatandaşların dini vecibelerini yerine getirirken sorun yaşamamaları için hazırlıklarını tamamladı. Pamukkale İlçesi’ndeki kurban kesim yerlerini dışında kurban kesiminin yapılmasının yasak olduğunu hatırlatan Pamukkale Belediyesi, belirlenen yerlerde sıkıntı yaşanmaması için gerekli tüm tedbirleri aldı.

8 KESİM YERİ BELİRLENDİ

Pamukkale Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, bayram hazırlıkları çerçevesinde belediyelerce hayvan sağlığı ve halk sağlığı ile ilgili alınması gereken tüm tedbirlerin alındığı ifade edildi. Açıklamada, ayrıca ilçedeki kurban kesim yerleri açıklandı. Buna göre, vatandaşlar küçükbaş hayvanlar için kurban kesimlerini Ulu Cami Otoparkı, Kuşpınar Pazaryeri, İncilipınar Kapalı Pazaryeri, Kınıklı Kapalı Pazaryeri, Dokuzkavaklar Merkezefendi Kuran Kursu bahçesi, Anafartalar Kapalı Pazaryeri’nde yapabilecek.

Büyükbaş hayvanlar için ise kesim noktaları Korucuk’taki Sabanoğlu Mezbahanesi ve Akhan’da Çayır mevkisindeki Duranlar Mezbahanesi olarak belirlendi.

Pamukkale’de kurban kesim yerleri belirlendi

KAÇAN KURBANLIKLAR İÇİN EKİP OLUŞTURULDU

Kurban kesim yerleri dışında belirlenen usul ve esaslara aykırı olarak kurban kesenler hakkında yasal işlem yapılacak. Bu arada kaçan kurbanlıklar vatandaşların en büyük problemi olurken, Pamukkale Belediyesi bu konuda ekip oluşturuldu.

Pamukkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada, alınan diğer hazırlıkları kapsamında, kesim yerlerinde vatandaşların etlerini koyabileceği, atıkları atabileceği iki ayrı cins poşet temin edilmesi ve kesim yerlerinde ihtiyaç olunan çengel, kompresör, ip, hortum, elektrik, çadır, masa, sandalye vb. ihtiyaç malzemelerin hazır bulundurulması gibi detaylı hazırlıklarında tamamlandığı ifade edildi.

Kurban Bayramı’nın 1, 2 ve 3. gününde zabıta ekiplerince denetimlerin sıklaştırılarak, vatandaşların huzurlu bir bayram geçirilmesi için hazırlıklarında sona yaklaşan Pamukkale Belediyesi, vatandaşlardan gelebilecek şikâyet ve talepler doğrultusunda belediye ekiplerini yönlendirecek.