30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale’de kış dönemi kursa kayıtları başladı

Pamukkale’de kış dönemi kursa kayıtları başladı

Haber Merkezi - 21 Eylül 2020 Pazartesi - 17:07 Pamukkale’de kış dönemi kursa kayıtları başladı

Pamukkale Belediyesince, ilçede yaşayanlara yönelik düzenleyeceği kursların kış dönemi için başvuruları başladı.

A- A+

“Pamukkale’de Kurs Zamanı” adıyla 15 branşta 30 farklı noktada planlanan kurslara 18 ile 60 yaşa arasında vatandaşlara yönelik eçtığı kursların kış dönemi için kayıtları başladı. Pandemi nedeniyle www.pamukkale.bel.tr adresinden yapılacak olan başvurular 2 Ekim Cuma günü sona erecek.

YABANCI DİL ÖĞRENMEK İSTEYENLER BEKLENİYOR

Pamukkale Belediyesi’nin en çok ilgi gören kursları arasında yabancı dil yer alıyor. İngilizce A1 başlangıç ve A2 orta seviye kurslarının yanında, yine aynı kategorilerde Almanca kursları açılacağı kaydedildi. Kurslar arasında diksiyon ve işaret dili ile ebru, halk oyunları, ahşap boyama, bağlama ve tenis yer alıyor.

EL İŞLERİ KURSLARI YAPILACAK

Haberin DevamıReklam

Pamukkale Belediyesi tarafından açılan kurslarda en çok ilgili gören branş el işleri oluyor. Kış döneminde el sanatları branşında, biçki-dikiş, iğne oyası, el nakışları ile takı tasarım, keçe, kokulu taş, seramik, cam boyama ve nikah şekeri yapma çalışmaları yer alacak. Ayrıca ipek böceği el ürünü çiçek yapımı, seramik porselen çiçek yapımı, kağıtrolyef ve kağıt oyma sanatı gibi dallarda da kurslar açılacak. Giyim teknolojileri konusunda da sınıflar açılırken, engellilere yönelik takı tasarım, ahşap boyama, keçe, kokulutaş, seramik, cam boyama ve nikah şekeri yapma kursları da verilecek.Bu kurslar hafta içi ve hafta sonu olarak planlanırken, kurslar Pamukkale Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’ndeki ek hizmet binasında gerçekleşecek.Kurslarda maske, mesafe ve hijyen kuralları dikkate alınarak çalışmalar yapılırken, sınıflarda dezenfekte işlemleri de yapılacak.

“HER KESİME YÖNELİK KURS AÇIYORUZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, halkın her kesiminin ilgisini çekecek konularda kurslar açmaya devam ettiklerini belirterek, “Kış dönemi için hazırlıklarımızı tamamladık. 17 farklı branşta 32 noktada halkımızın katılabileceği kurslarımız olacak. Bununla ilgili www.pamukkale.bel.tr adresinde girerek hangi konuyla ilgili kursa yazılmak isteniyorsa kayıt yaptırılabilecek. Kurslarımız sadece şehir merkezinde değil Fatih, Dokuzkavaklar, Pınarkent, Hürriyet, Akköy, Kervansaray, Çamlık, Asmalıevler ve Deliktaş mahallelerinde de açılacak. Tüm halkımızı coronavirüs önlemlerinin alındığı sınıflarda yapılacak olan kurslara katılmaya davet ediyorum” dedi.