24.01.2022, Pazartesi
-7 °C / 2 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale’de kimi gölette yüzdü, kimi Seyir...

Pamukkale’de kimi gölette yüzdü, kimi Seyir Tepesi’ne çıktı

Haber Merkezi - 23 Temmuz 2021 Cuma - 13:41 Pamukkale’de kimi gölette yüzdü, kimi Seyir Tepesi’ne çıktı

Pamukkale, Kurban Bayramı’nda alternatif tatil yeri arayanları ağırladı. Kimi gölette yüzüp beyaz cennetin travertenlerini seyretti, kimi de Seyir tepesi’ne çıkıp kenti yüksekten seyretti ve aktivitelere katıldı.

A- A+

Bayram tatilinin 9 gün olması iç turizmde hareketlilik yaşanmasını sağladı. Deniz, kum, güneş tatili yerine doğa ve kültür turizmini tercih edenler iç bölgelerde yoğunlaştı. Bu tencihi yapanların duraklarından birisi de beyaz travertenleri ve binlerce yıllık tarihi dokusuyla Pamukkale oldu.

GÖLET VE ANTİK HAVUZDA YÜZDÜLER

Beyaz cennete gelenlerin bir bölümü Pamukkale Belediyesinin işlettiği Kocaçukur Göleti’nde eğlendi. Kimi gölette kulaç attı, kimi Hierapolis Antik Kenti’ndeki havuzda yüzmeyi tercih etti. Travertenleri gezip doğal güzelliği hayranlıkla izleyenler, Roma ve Bizans döneminden kalan tarihi eserleri de görmeden ayrılmadı.

SEYİR TEPESİ’NE ÇIKTILAR

Kimileri de Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nı tercih etti. Bölgeden Denizli manzarasını izleyen konuklar, şelale park, horoz heykeli, seyir salıncağı, sessiz bahçe, Turan yolu, kamp alanları ve kafeteryalarda vakit geçirdi. Çocuklar ise kendileri için oluşturulan oyun alanlarında eğlendi.

BEĞENİLERİNİ DİLE GETİRDİLER

Bursa’dan gelen Mustafa Keser, Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı ile ilgili “Denizli’de gezecek çok güzel yerler oluşmuş. Onlardan biri de Seyir Tepesi. Burayı çok beğendim. Ailece burada güzel vakit geçirdik. Burada güzel anılar biriktirdik. Pamukkale Belediyesine böyle güzel bir tesis kazandıran herkese teşekkür ederim” değerlendirmesinde bulundu.

Saide Kabak ise, konuklarını gezdirebilecekleri güzel bir tesis olduğunu söyleyerek, “Şehir dışından misafirlerimiz geldiğinde gezdirecek yer bulamıyorduk. Seyir Tepesi her yönüyle çok güzel bir alternatif oldu. Bu bayram misafirlerimizi güzel bir şekilde ağırladık. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye bu tesisi kazandırdığı için çok teşekkür ederim” dedi.

Sezer Karakuş da ailece güzel zaman geçirdiklerini belirterek, “Seyir Tepesi çok güzel düşünülerek yapılmış bir yer. Burada hem muhteşem Denizli manzarasını doyasıya izliyoruz hem de aktivitelere katılıyoruz” diye konuştu.

Muharrem Aktepe de “Ailemizle, eşimizle dostumuzla güzel vakitler geçirebildiğmiz Seyir Tepesi çok güzel bir yer. Herkese tavsiyem buraya gelsinler ve Denizli’ye bir de buradan baksınlar” ifadelerini kullandı.

Ayten Çoban da “Burada her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Özellikle çocuklu aileler için birçok alternatif var. Burada çocuklar da güzel vakit geçirebiliyor. Artık şehir dışından gelen misafirlerimizi ağırlayabildiğimiz muhteşem bir tesis var” yorumunu yaptı.

Şadiye Akgüner de Manisa’dan geldiğini, tesisi çok beğendiğini, Denizli için önemli bir kazanç olarak gördüğünü söyledi.

ÖRKİ: ÇOK MUTLUYUZ

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de Pamukkale’nin turizmde tercih edilen noktalardan olduğunu belirterek, “9 gün olan bayram tatilinde Pamukkale Belediyesi tesisleri halkımızın hizmetinde oldu, olmaya devam ediyor. Hem Pamukkale travertenlerinin eteğindeki Kocaçukur Tesislerimiz, hem de yine aynı yerde bulunan ve suyu antik havuzdan gelen Pamukkale havuzlarımız yerli ve yabancı turistlerimizin yoğun olarak ilgi gösterdikleri alanlar oldu. Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanı Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı da kente farklı bir açıdan bakmak isteyenlerin uğrak noktası haline geldi. Ayrıca hem çocukların hem de ailelerinin güzel vakit geçirebildikleri Seyir Tepesi, macera tutkularını da ağırlıyor. Tüm tesislerimizde her gün on binlerce kişiye hizmet etmek bizi mutlu etti. Pamukkale Kocaçukur Tesisleri, Pamukkale Havuzları ve Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı tüm Denizli halkı ile birlikte yerli ve yabancı turistlerimizi ağırlamaya devam ediyor. Tüm halkımızı tesislerimize bekliyoruz”dedi.