29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale’de gönül sofraları kuruluyor

Pamukkale’de gönül sofraları kuruluyor

Haber Merkezi - 21 Mayıs 2018 Pazartesi - 15:23 Pamukkale’de gönül sofraları kuruluyor

Pamukkale Belediyesi’nin her mübarek ramazan ayında farklı mahallelerde kurduğu gönül sofraları bu yıl da devam ediyor. Ramazan ayı’nda geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da ilk iftarı belediye personeliyle birlikte yapan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Ramazan Ayı’nın güzelliğini mahallelerimizde kurduğumuz gönül sofralarıyla vatandaşlarımızla birlikte bu yıl da paylaşacağız” dedi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi ilk mahalle iftarı Güzelpınar ve Kurtluca Mahallesi sakinleri ile yapılırken, iftara Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin başta olmak üzere, Güzelpınar ve Kurtluca Mahalle muhtarları ile Ak Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel’de eşlik etti. Pamukkale Belediyesi olarak, her yıl olduğu gibi bu Ramazan Ayı’nda da her akşam farklı mahallelerde ya da toplumun farklı kesimleriyle aynı sofrada buluşmaya devam edeceklerini belirten Başkan Gürlesin, “Ramazan’ı Ramazan gibi yaşamak anlamında gönül soframızı farklı mahallerimizde kurmaya devam ediyoruz. Ramazan ayı rahmet, mağfiret, bereket ayı. O bereket sizlerle güzel. Bizde Pamukkale Belediyesi olarak halkımızla iç içe sizlerle beraber o soframızı paylaşmak için bugün buradayız. Rabbim bizleri böyle güzelliklerde buluştursun” diye konuştu.

 

Pelitlibağ Kapalı Pazaryeri’nde kurulan iftar sofrasında da Pelitlibağ ve Hacıkaplanlar mahallelerinin sakinleri ile biraraya geldi. İftara Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin de katıldı. “Mübarek Ramazan Ayı’nda vatandaşlarımızla birlikte bir sofrada buluşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” diyen Başkan Gürlesin, iftara katılan tüm vatandaşlarla tek tek sohbet etti. Gürlesin, şunları söyledi:

“Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayında Pelitlibağ mahallemizde iftar sofrasını kurarak, Hacıkaplar mahallemiz ve çevre mahallelerimizde oturan vatandaşlarımızla bir araya gelmenin sevincini yaşıyorum. Hep beraber kardeşlik ve gönül sofrasında bir aradayız. İnşallah nice Ramazan aylarında Allah, bizleri buluşturmak nasip etsin. Allah bu ayda dualarınızı ve ibadetlerinizi kabul eylesin.”

 

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin de, “Hüseyin Gürlesin Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bütün mahallelerde bu güzel sofraları kurarak bizlerin sizlerle bir araya gelmesine vesile oluyor. Bu hizmetlerinin daha da artarak devam etmesini diliyorum. Ben halkımızın Ramazan Ayı’nı kutluyor. Birlik ve beraberlik içinde nice Ramazanlara ulaşmanızı temenni ediyorum” dedi.