25.06.2021, Cuma
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale’de Gençler Yarışarak Eğleniyor etkinliği

Pamukkale’de Gençler Yarışarak Eğleniyor etkinliği

Haber Merkezi - 19 Mayıs 2021 Çarşamba - 19:43 Pamukkale’de Gençler Yarışarak Eğleniyor etkinliği

Pamukkale Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlediği “Gençler Yarışarak Eğleniyor” etkinliği, final yarışmalarıyla sona erdi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili olarak “Gençler Yarışarak Eğleniyor” sloganıyla7 farklı noktada çeşitli etkinlikler düzenledi. Futbol ve basketbol dallarında şut yarışmasının yanı sıra barfiks, ip atlama ve dartbranşlarında ilk 10’a kalan gençler Pamukkale Belediyesi YSE yerleşkesindeki finallere katılma hakkı elde etti.

Final yarışlarında, penaltı atışlarında Soyhan Bayır birinci, Mehmet Akşit ikinci, Muhammet Mert Yazıcı üçüncü oldu.

Basketbol şut yarışmasında Mert Çevni birinciliği, Alper Karpuzoğlu ikinciliği, Kerem Akyer üçüncülüğü kazandı.

İp atlama dalında Emre Çavdar birinciliği, Erkut Tanrıver ikinciliği, İkra Nur Egemen üçüncülüğü elde etti.

Barfiks de birincilik kürsüsüne Nisan Emre Kölemen çıkarken, Ümit Akkaya ikinci, Salih Balcı oldu.

Dart yarışmasında Harun Turgut birinciliği, Şevval Avşar ikinciliği ve Ayşe Bodur üçüncülüğü elde etti.

Bu yarışmalarda dereceye girenlere ve etkinliğin gerçekleşmesini sağlayanlara ödülleri verildi.

ÖRKİ: ATAMIZIN DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ

Ödül törenine katılarak bir konuşma yapan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ebedi lider Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında yaktığı bağımsızlık meşalesinin Türk gençliği tarafından geleceğe taşındığını söyledi. Örki, şöyle konuştu:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘beni en iyi gençler anlar’ diyerek 19 Mayıs’ı gençlere armağan etti. Ve yine 19 Mayıs’ı doğum günü olarak ilan etti. Atamızın doğum gününü kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin payidar kalmasının yegane sahibi siz gençlersiniz. Biz de Pamukkale Belediyesi olarak pandemi koşullarına uygun olarak 19 Mayıs etkinlikleri düzenledik. Katılan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki 19 Mayıs bayramımızı statlarda kutlayabiliriz. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu aziz vatan için canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor tüm gençlerimizin bayramını kutluyorum.”

PAMUKKALE BELEDİYESİ TIRI BAYRAM COŞKUSU YAŞATTI

Öte yandan Pamukkale Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkusunu ilçenin her mahallesinde yaşattı. Türk bayrakları ve balonlarla süslenen tır ilçenin tüm mahallelerinde tur atarak Pamukkale’de bayram coşkusunu yaşattı. Marş ve şarkıların söylendiği tır, 61 mahallenin tamamında gün boyu tur atarak gençlerin bayramlarını renklendirdi. Pamukkaleli vatandaşlar ise evlerinin balkonlarından ve işyerlerinden bu coşkuya ortak oldu.

Şehir merkezinde YSE’deki Pamukkale Belediyesi yerleşkesinden başlayan tur, Ulus Caddesi, Çamlık Caddesi, İncilipınar Caddesi, Denizli Lisesi, Tugay, Emek Caddesi, İstiklal Caddesi, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitleri Meydanı, Gazi Bulvarı, Otogar, Bağbaşı yeni yol ve eski yol, Üçgen ve Karşıyaka’dan Irlıganlı, Pamukkale, Karahayıt, Akkköy ve Develi ile diğer tüm mahallelerde devam etti. Akşam saatlerine kadar süren turda vatandaşlar bayraklarıyla bu coşkuya ortak oldu.

Bu arada Denizlili motosikletçiler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili olarak düzenledikleri konvoyun startını Pamukkale Belediyesi’nin etkinlik alanında verdi. Bayraklarıyla süsledikleri motosikletleri ile görsel şov yapan motosikletliler etkinliğe renk kattılar.