Pamukkale’de emekli öğretmenler genç meslektaşlarıyla bir araya geldi – D20Haber
21.04.2024, Pazar
9 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale’de emekli öğretmenler genç meslektaşlarıyla bir...

Pamukkale’de emekli öğretmenler genç meslektaşlarıyla bir araya geldi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Kasım 2022 Çarşamba - 15:55Güncelleme: 23 Kasım 2022 Çarşamba - 15:55
Pamukkale’de emekli öğretmenler genç meslektaşlarıyla bir araya geldi

Pamukkale Belediyesinin 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesi düzenlediği etkinlikte, emekli öğretmenler genç meslektaşlarıyla buluştu.

Seyir Tepesi Şelale Park’ta gerçekleşen buluşmaya Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki,Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut ve Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çimen, emekli ve genç öğretmenler katıldı.

 

ÇİMEN’DEN ÖRKİ’YE TEŞEKKÜR

Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri müzik dinletisi başlayan etkinlikte konuşan Çimen, “Eğitim camiasının önemli temsilcilerini bir araya getiren Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür ederim. Bu buluşmayı da geleneksel hale getirdi. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun” dedi.

“GENELEKSEL HALE GETİRMEK İSTİYORUZ”

Öğretmenlerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Örki, geçen yıl ilk defa yapılan bu buluşmayı geleneksel hale getirmeyi istediklerini belirtti. Örki, “Bugün bu güzel ülkede avukatlık ve belediye başkanlığı yapabiliyorsam bunu öğretmenlerime borçluyum. Çünkü öğretmenlerimiz bizim ufkumuzu yeteneklerimize göre çizmek için çok çabalar sarf ediyorlar. Siz kıymetli öğretmenlerimizin çalışmaları ile bu ülke Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef koyduğu muasır medeniyetler seviyesine ulaşmaya çalışıyor” diye konuştu.

“KIPÇAK’TA TÜRKÇE ÖĞRETİYORUZ”

Bu ayın başında Kıpçak (Copceac) Belediyesi'nin davetlisi olarak Moldova’ya bağlı Gagauz Özerk Yeri'ni ziyaret ettiklerini hatırlatan Örki, “Öz Türk olan Kıpçak’ta Türkiye denilince Mustafa Kemal Atatürk, Süleyman Demirel ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan akıllarına geliyor. 200 bin nüfuslu bu şehre Türkiye olarak okul yapıp Türkçe öğretiyoruz. Dünyanın her noktasında Türk'ün dilini anlatmaya, Türkiye'nin gücünü, istikbalini ve istiklâlini anlatmaya çalışan öğretmenler var. Allah onlardan razı olsun” ifadelerini kullandı.

“GEREKEN NE VARSA YAPIYORUZ”

Konuşmasında şehit öğretmenleri anan Örki, şunları söyledi:

“Çocuklarımız öğretmensiz kalmasın diye görev yaparken şehit olan öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Pamukkale Belediyesi olarak eğitim denilince akan suları durduruyoruz ve gereken ne varsa yapıyoruz. Kıymetli eğitimcilerimizin taleplerini ikiletmeden karşılamaya çalışıyoruz. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve burada bulunan ve emeklilik hayatına başlayan değerli öğretmenlerimiz ile genç öğretmenlerimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım.”

“DENİZLİ 4. SIRADA”

Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut ise, “Burada halk eğitim öğretmenlerimiz ve emekli öğretmenlerimiz var. Eğitimde Denizli, Türkiye'de 4. sırada bulunuyor. Bunda siz kıymetli öğretmenlerimizin katkısı çok. Bunun için sizlere teşekkür ediyorum. Emeklilik hayatınızda mutlu olmanızı temenni ediyor, bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından 2022 yılında emekli olan öğretmenler ile Pamukkale Belediyesi’nin açtığı kurslarda eğitim veren Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerine teşekkür belgeleri verildi.