30.10.2020, Cuma
13 °C / 22 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale’de dönüşüm için belediye ile DEGİAD ortak çalışma yapacak

Haber Merkezi - 5 Ekim 2020 Pazartesi - 12:39 Pamukkale’de dönüşüm için belediye ile DEGİAD ortak çalışma yapacak

Pamukkale Belediyesi ile Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD), “Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor” projesi kapsamında ortak çalışmayı sürdürme kararını aldı.

A- A+

“Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor” projesi ve “Pamukkale Köyü Güzelleştirme Faaliyetleri” kapsamında nelerin yapılabileceğini görüşmek üzere, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile DEGİAD Başkanı Hakan Urhan ve yönetim kurulu üyeleri bir araya geldi. Toplantıda, vatandaşların istekleri, bunların turizm potansiyeliyle birleştirilmesi, uygun malzemelerle bölgeye özgün tasarımların ortaya çıkarılarak uygulanması, halkın ve yatırımcıların desteği de alınarak Pamukkale’de dönüşüm için adımların atılması kararlaştırıldı.

Öte yandan, DEGİAD Pamukkale Çalışma Grubu’nda görev alan mimar üyelerinin çalışmaları ile projelerinin değerlendirildiği bir başka toplantı da yapıldı. Toplantıda konuşan DEGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan, “Pamukkale özelinde başlatmış olduğumuz projemizin somut noktalara gelmiş olması bizim için sevinç ve gurur kaynağı. Pamukkale’nin güzelleştirilmesi noktasında farkındalık ve bilinçlendirme hedefiyle, Pamukkale’nin dönüşmesi ve değişmesi ile ilgili yarışmayı ulusal çapta düzenledik. Projeye katılan tüm katılımcıların ve ödül sahiplerinin projelerini hatıra mahiyetinde kitap haline getirdik. Bu kitabı Sayın Başkanımız Avni Örki ile paylaşmak istedik. En yakın zamanda da tüm üyelerimize ve de kuruluşlarımıza dağıtımını gerçekleştireceğiz” dedi.

DEGİAD, 2019 yılında “Yaşayan Pamukkale Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması” düzenlemiş, projeyle beyaz cennetin sahip olduğu turizm potansiyelinin ortaya konularak, kamuoyunda bir farkındalık ve bilinçlenme oluşturulmasını hedeflenmişti.