21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale’de dezenfekte çalışmaları devam ediyor

Pamukkale’de dezenfekte çalışmaları devam ediyor

Haber Merkezi - 18 Mart 2020 Çarşamba - 15:21 Pamukkale’de dezenfekte çalışmaları devam ediyor

Pamukkale Belediyesi, coronavirüs salgını tedbirleri kapsamında, cadde ve sokaklarda dezenfekte çalışmasına başladı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Coronavirüs ile ilgili belediye olarak yapmamız gereken ne varsa yerine getiriyoruz” dedi.

A- A+

Dünyayı etkisi altına alan ve binlerce insanın hayatına mal olan coronavirüs salgınına karşı çalışmalarını sürdüren Pamukkale Belediyesi, ilçe genelindeki 187 cami, 600’e yakın park, 130 okul binası, ilçe sınırları içindeki kamu binaları ile KYK yurtları, polis ve jandarma karakolları, PTT şubeleri ve sağlık ocaklarının tamamı dezenfekte edildi. 11 araç ve 37 personelle başlatılan çalışmayla, her gün 2-3 mahallede dezenfekte çalışması gerçekleşecek. Planlama dahilinde ilçedeki tüm cadde ve sokaklar dezenfekte edilmesi hedefleniyor.

“ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, coronavirüsü ile ilgili olarak tüm ülke gibi kendilerinin de teyakkuzda olduklarını belirterek, “İlk günden itibaren hemen her ortamı dezenfekte etmek için yoğun mesai harcıyoruz. Ekiplerimiz vatandaşlarımızın sık kullandıkları ortamlar başta olmak üzere hemen hemen her yeri dezenfekte ediyor. Ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor. Bugüne kadar hizmet binalarımız, okullar, parklar, sağlık ocakları, PTT şubeleri, camiler, polis ve jandarma karakolları, yurtlar ile kamu binaları dezenfekte edildi. Artık cadde ve sokaklarda da dezenfekte edilmeye başlandı. Sağlık Bakanlığı’nın corona virüs ile ilgili uyarılarını dikkate alarak kişisel korunma yöntemlerini uygulayalım. Bu sıkıntılı dönemin geride kalacağına inanıyorum” dedi.