08.10.2022, Cumartesi
13 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale’de bayram yoğunluğu

Pamukkale’de bayram yoğunluğu

Haber Merkezi - 3 Mayıs 2022 Salı - 19:41 Pamukkale’de bayram yoğunluğu

Ramazan Bayramı tatilinde yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği önemli noktalardan birisi de Pamukkale oldu.

A- A+

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale; travertenleri, şifa kaynağı kırmızı suyu ve ankim kentleriyle Ramazan Bayramı’nda da turizmin tercih edilen rotalarından oldu. Pamukkale’ye gelen ziyaretçiler, traverten ve Hierapolis Antik Kenti’ni gezerken, Kocaçukur’daki gölete de uğramadan geçmedi. Birçok ziyaretçi gölette kano turuna çıktı.

Kent merkezine gelenler de Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi’ne çıktı. Macera severler, dağ kızağı, zipline gibi bölümlerde adrenalin yaşarken, çocuklar da kendileriyle ilgili bölümlerde eğlenceli dakikalar geçirdi.

Pamukkale’ye Aydın’dan gelen Mehmet Bayram, “Pamukkale çok güzel. Denizli turizm açısından da bir marka halinde. Hem Pamukkale hem de Seyir Tepesi’ni çok beğendim. Pamukkale’yi güzelleştiren Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Herkesin buraya gelip buraları gezmesini tavsiye ediyorum” değerlendirmesini yaptı.

Aydın İncirliova’dan gelen Melike Berkner ise, “Daha önce de gelmiştik. Bir kez daha gelmek istedik. Güzel bir mevsimde geldiğimizi düşünüyorum. Pamukkale her zaman çok güzeldi, şimdi de güzel. Belediye hizmetlerini de beğendim. Herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Kader Şahin, Pamukkale’ye kızının dersi için Balıkesir’den geldiklerini söyleyerek, “Pamukkale’ye gelmek bizi mutlu etti. Şifalı sulara ayaklarımızı sokma imkânı bulduk. Pamukkale’yi çok beğendim” dedi.

Haberin DevamıReklam

Denizlili Hasan Dönmez de, Ramazan Bayramı tatilinde Seyir Tepesi’ne bir kez daha geldiklerini, buradan kentin farklı göründüğünü, çeşitli etkinlikler yapabildiklerini söyledi.

Koray Atik de Seyir Tepesi’ne ilk kez geldiğini, “Çok güzel bir kompleks olmuş. Oldukça büyük ve birçok etabı var. Burada iyi vakit geçiriyoruz. Yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de, ilçenin hem tarihi hem de doğal güzelliklerin bulunduğuna dikkat çekerek, “Pamukkale’miz her dönem olduğu gibi yerli ve yabancı turistleri ağılıyor. Özellikle Ramazan Bayramı tatili döneminde ülkemizin dört bir yanından vatandaşlarımızı ilçemize bekliyoruz. Pamukkale travertenlerini yanı sıra termal şifalı suları ve Seyir Tepesi ile Pamukkale her zaman görülmeye değen bir ilçe konumunda. Seyir Tepesi Şehir Ormanı ise hem muhteşem Denizli manzarası, hem de 7’den 70’e herkesin farklı zaman geçirebileceği bölümleriyle misafirlerini ağırlıyor. Pamukkale her mevsim güzelliğini cömertçe bizlerle paylaşıyor. Ramazan Bayramının üçüncü günü bayta olmak üzere yılın her döneminde yerli ve yabancı turistlerle Denizli’mizde yaşayan herkesi Pamukkale’mizde misafir etmekten onur duyacağız” dedi.