28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale’de 23 Nisan bir dizi etkinlikle...

Pamukkale’de 23 Nisan bir dizi etkinlikle kutlandı

Haber Merkezi - 23 Nisan 2022 Cumartesi - 19:54 Pamukkale’de 23 Nisan bir dizi etkinlikle kutlandı

Pamukkale Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel bir dizi etkinlik düzenledi.

A- A+

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinin ilki Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlendi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin çocuklarıyla birlikte katıldığı etkinlikte, çizgi film kahramanı Kukuli sahne aldı. Etkinlik alanında çocuklar yüz boyama ve çeşitli oyunlarla eğlendi.

LUNAPARK’TA 23 NİSAN ETKİNLİĞİ

Lunapark’taki etkinlikte çocuklar çarpışan araba, dönme dolap, balerin ve diğer oyun gruplarında doyasıya eğlenme imkanı bulurken, kapsamında PAÜ KYK Stadı’nda Çocuklar eğleniyor, okullar yarışıyor” etkinliği düzenlendi.

ÇEŞİTLİ YARIŞMALAR YAPILDI

Etkinliklerde çocuklar için özel hazırlanan alanlarda mini basketbol, dart, bocce, masa tenisi, barfiks, şut, labirent oyunu ve badminton dallarında yarışmalar yapıldı. Yarışmalar sonunda Zahide Kaynak Dinçer Ortaokulu genel klasmanda birinci olurken, Münevver Nafiz Dirlik Anafartalar Ortaokulu ikinci, Merkez Ortaokulu üçüncü ve Zeytinköy Hayırsever Ortaokulu da dördüncü oldu.

Haberin DevamıReklam

23 NİSAN FUTBOL ŞENLİĞİ

Pamukkale Belediyesinin desteklediği 23 Nisan Futbol Şenliği’nde ise 2010-2011 doğumlularda Kartalgücü şampiyon olurken, Bereketlispor ikinci, Altın Horoz ve Altın Yıldız takımları da üçüncülüğü elde etti. 2012-2013 doğumlu sporcuların katıldığı kategoride ise Altın Yıldız FK birinci, Altın Horozspor ikinci ve Merkezspor ile Buharkentspor ise üçüncülüğü kazandı. Dereceye giren takımlara ve sporculara ödülleri düzenlenen törenle verildi.

“ATATÜRK’E YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Etkinliklere katılarak çocuklarla birlikte eğlenen Örki, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk o kadar geniş gönüllüymüş ki bu günü tüm dünya çocuklarına bir bayram olarak armağan etmiş, ona yürekten teşekkür ediyoruz. İnşallah bu bayram vesilesiyle de dünyanın dört bir yanındaki tüm çocukların yüzü gülsün. Sevgili kardeşlerim sizlerle bir arada olmak bizim için çok önemli. Şuan Nihat Zeybekci kongre salonunda binlerce çocuğumuz Kukuli gösterisini izliyor. Yine binlerce çocuğumuz Lunaparktaki eğlencelere katılıyor. Burada da sizler sportif faaliyetlerle 23 Nisan’ın coşkusunu yaşıyorsunuz. 23 Nisan coşkusunu bütün Denizli’mize yaymaya çalışıyoruz. Katıldığınız için her birinize yürekten teşekkür ediyor ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum” dedi.