27.10.2021, Çarşamba
9 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale’de 2 sokak çelik merdivenle birbirine...

Pamukkale’de 2 sokak çelik merdivenle birbirine bağlandı

Haber Merkezi - 29 Eylül 2021 Çarşamba - 13:50 Pamukkale’de 2 sokak çelik merdivenle birbirine bağlandı

Pamukkale Belediyesi, Zeytinköy Mahallesi’nde engebeli arazinin oluşturduğu kot farkından yaşanan sıkıntıyı, yaptırılan çelik merdivenle çözdü.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, arazi yapısı nedeniyle engebeli mahallelere sahip bir ilçeye hizmet ederken, halkın ihtiyaç ve taleplerine göre çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalardan birisi de Zeytinköy Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Okula, markete, pazara gitmekte zorluk yaşayan vatandaşların problemini çözmek için, Mevlana ve Köroğlu caddelerinin bağlantısını sağlayan 4032 ve 4063 sokakların arasına çelik merdiven yaptırıldı. Merdivenin yapımında yaklaşık 15 ton çelik kullanıldı.

Muhtar Serkan Kar, 25 bin kişinin yaşadığı Zeytinköy’ün engebeli bir araziye sahip olduğuna dikkat çekerek, “Mevlana Caddesi’nin bulunduğu alanda yaklaşık bine yakın mahalle sakinimiz yaşıyor. Burada yaşayan vatandaşlarımız en az 10 dakika dik bir yokuş alandan dolanarak aşağıdaki ana caddeye inerek, okula, pazara, markete gidebiliyorlardı. Şimdi merdiven sayesinde 1 dakikada evlerinden aşağı caddeye inebiliyorlar. Merdivenler, mahalle sakinlerimizin hayatını gerçek anlamda kolaylaştırdı. Mahalle sakinlerimize hayırlı olsun. Vatandaşlarımız adına Pamukkale Belediyemiz Başkanımız Avni Örki’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Zeytinköy esnaflarından Semih Çokal ve Mustafa Demir de merdiven yapılmadan önce vatandaşların uzun bir yoldan geçmeleri gerektiğini, merdiven sonrasında yollarının kısaldığını, insanların artık okula, markete kolaylıkla gidebildiğini ifade etti.

Haberin DevamıReklam

Nurten Karabay ve Arife Acar ise, yıllardır ulaşım sıkıntısını gidermek için merdiven yapımı için talepde bulunduklarını söyleyerek, “Dik bir yamaçta bulunan evlerimizden çarşıya inmek daha kolay oldu. İsteğimizi yerine getiren Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye ve belediye çalışanlarına teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

“HER MAHALLEYE ÖZGÜ HİZMETLER ÜRETİYORUZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale ilçesinin bazı bölgelerinin engebeli araziye sahip olduğunu belirterek, “Pamukkale ilçemize hizmet ederken, ilçemizin mevcut coğrafi ve arazi yapısını göz ardı edemeyiz. Ki, halkımızın talepleri de bu coğrafi özelliklere göre değişiklik gösteriyor. Dağlık alanlardaki mahallelerimize taleplere göre arazi yolları açarken, daha merkezi yerde olmasına rağmen arazinin yapısı dolayısıyla ulaşım sıkıntısı yaşayan mahallelerimize daha pratik çözümler üreterek, vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Zeytinköy mahallesinde ise vatandaşlarımız bir alt sokağa inmek için daha önce yüzlerce metreyi yürümek zorunda kalırken, uygun yerlere konuşlandırdığımız merdivenlerle hem mesafe hem de zaman kısalmış oldu. Bu merdivenler vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.