17.04.2021, Cumartesi
17 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale, Vosvos Festivali’ne ev sahipliği yapacak

Pamukkale, Vosvos Festivali’ne ev sahipliği yapacak

Haber Merkezi - 24 Ekim 2018 Çarşamba - 16:25 Pamukkale, Vosvos Festivali’ne ev sahipliği yapacak

Pamukkale Belediyesi’nin düzenlediği “1. Vosvos Festivali” 26-29 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale’nin tanıtımına katkı verecek bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

A- A+

Pamukkale ve Karahayıt’ı hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtmak için çalışmalar yapan Pamukkale Belediyesi, bu kez Denizli Vosvos Kulübü ile birlikte festival düzenliyor. Festivale yurt genelinden çok sayıda vosvos tutkununun katılması bekleniyor.

Volkswagen Festival programına göre, 26 Ekim Cuma akşamı Karahayıt Kent Ormanı önünde bir araya gelecek olan Volkswagen otomobil sahipleri,27 Ekim Cumartesi sabahı Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile kahvaltıda buluşacak. Ardından oluşturulacak konvoy, Karahayıt turu atıp Pamukkale Kocaçukur’a gelecek. Burada rengarenk vosvoslar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi görsel şov yapacak. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin de konvoyda yer alacak.

Pamukkale Belediyesi 1. Vosvos Festivali çerçevesinde katılımcılar kendi çadırlarını kurdukları alanlarda çeşitli sportif ve kültürel faaliyetlerde bulunacak. Doğa yürüyüşü, voleybol turnuvası ve benzeri etkinliklerle festival keyfini yaşayacak olan katılımcılar, cumartesi akşamı Ozanca konserinde buluşacak.

Pazar günü bir kez daha konvoy oluşturacak olan vosvos araç sahipleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda şehir merkezinde gerçekleşecek olan fener alayına katılarak, bayram coşkusunu yaşayacak.

“AMAÇ PAMUKKALE’Yİ TANITMAK”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale ve Karahayıt’ın tanıtımı için her fırsatı değerlendiklerini belirterek, “Biz turizmin en büyük unsurları olan Pamukkale ve Karahayıt’ı her platformda tanıtmak için çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşun 95. Yılında Cumhuriyet Bayramı’nda farklı bir etkinlik yapıyoruz. Ülke genelinden çok sayıda vosvos araç sahibi olan kişileri Pamukkale’de ağırlayacağız. Amacımız Karahayıt ve Pamukkale’nin adının bu tür etkinliklerde daha fazla duyulması. Bunun için kurulduğumuz günden yana yaptığımız bir çok etkinlik gibi bu festivalin de geleneksel hale gelmesini amaçlıyoruz. Renkli görüntülerin yansıyacağı ‘Pamukkale Belediyesi 1. Vosvos Festivali’ne katılacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Pamukkale adının hem yurt genelinde hem de dünya genelinde duyulması ve insanların turist olarak buraya gelmesini sağlayacak etkinlikler yapmaya devam edeceğiz” dedi.