25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Spor Oyunları 4-6 Mayıs’ta

Pamukkale Spor Oyunları 4-6 Mayıs’ta

Haber Merkezi - 26 Nisan 2018 Perşembe - 16:18 Pamukkale Spor Oyunları 4-6 Mayıs’ta

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları, 4-6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, halkı spor yapmaya teşvik ederken, gelenekselleştirilecek spor oyunlarının ilçenin de tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, 4-6 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 2. Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları hazırlıklarını tamamladı. UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’nde bulunan Pamukkale’de, bu yıl ikincisi düzenlenecek Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları’nın lansmanı spor spikeri Ersin Düzen, spor yazarı Mehmet Demirkol, sunucu Merve Toy ve Milli buz pateni sporcusu Denizlili Alper Uçar’ın katılımıyla yapıldı.

PAMUKKALE’YE VE PROJELERE HAYRAN KALDILAR

Pamukkale Spor Oyunları’nın tanıtım lansmanının sunuculuğunu yapan tanınmış spor spikeri Ersin Düzen, Denizli’de eğitim hayatını geçirmiş ve hatta Denizli’de yerel basında görev yapmış biri olarak Pamukkale’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Düzen, “Pamukkale Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Pamukkale Spor Oyunları içerik olarak hem spora hem turizme ve tabi de gençliğe hitap edecek. Böyle büyük ve özel bir organizasyon için Pamukkale Belediyesi’ni tebrik ediyorum” dedi.

Spor yazarı Mehmet Demirkol ise Pamukkale’yi gezme fırsatı bulduğunu ve özellikle turizm bölgesinde Pamukkale Belediyesi tarafından yapılan bisiklet ve yürüyüş yollarına hayran kaldığını belirtti. Demirkol, “Lansman sonrasında hemen bir bisiklet kiralayıp, Pamukkale’nin güzelliğini bisiklet yollarıyla keşfedeceğim. Pamukkale Belediyesi’ne, Pamukkale-Karahayıt-Akköy bölgesinde oluşturduğu bisiklet yolu ağı için de ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

MERVE TOY İKİNCİ KEZ PAMUKKALE’DE

Ünlü sunucu Merve Toy’da, spor oyunlarının ilkinde de bulunduğunu ve ikincisine de davet edilmiş olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Toy, “Denizli ve Pamukkale artık benim için özel şehirlerden biri haline geldi. Özellikle sporun, turizmle, doğal güzellikle buluşturulması noktasında Pamukkale Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Türkiye Milli buz pateni sporcusu Alper Uçar da bir Denizlili olarak böylesi geniş kapsamlı büyük bir organizasyonun lansmanında bulunmaktan dolayı onur duyduğunu belirtti. Uçar, spor oyunlarını horoz dövüşüne benzeterek, “Benim gözümde, Pamukkale Belediyesi spor alanındaki horoz dövüşünün galibidir” dedi.

GÜRLESİN: SPOR OYUNLARINI ULUSLARARASI BOYUTA TAŞIDIK

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise, bir dünya markası olan Pamukkale’nin ismini taşıyan bir belediye olarak birçok sorumluluklarının olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Sadece ilçemiz, ilimiz ya da ülkemiz de için değil dünya için bir değer olan, marka olan Pamukkale’nin bizlere yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. Bu noktada bizler de, bu organizasyonla üç önemli başlığı birleştirmek istedik. Turizm, spor ve gençliği bir araya getirerek, 50 yıllık, 100 yıllık belediyelerin bile cesaret edemediği doludolubirorganizasyona imza atıyoruz. Lansmanı da dahil edersek, 4 günü kapsayan, birçok branşta spor dallarıyla birlikte, yarışmalar, turnuvalar, özel etkinlikler, gösteriler, konserlerin olduğu bir organizasyon hazırladık. En önemlisi de yarı maratonla uluslararası boyuta taşıdık.”

PAMUKKALE SPOR OYUNLARI 4-5-6 MAYIS’TA

Pamukkale Belediyesi’nce organize edilen Spor Oyunları 4-5-6 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleşecek. “Unesco Dünya miras listesinde yer alan Hierapolis’in yer aldığı bölgenin daha fazla insana tanıtılması, insanlığın hizmetine sunulması gerekiyor” diyen Başkan Gürlesin, sözlerine şunları ilave etti:

“Bu anlamda büyük bir cesaretle herkesin cesaret edemediği, ülkemizin gücüne güç katmak anlamında, spora, gençliğe, turizme verdiğimiz önemin, vizyonumuzun bir işareti olan Pamukkale spor oyunlarının bugün itibariyle startını verdik. Spor Oyunlarının ilkinden daha geniş kapsamlı olmasının ve yarı maratonla uluslararası boyuta taşınmasının, bu işe verdiğimiz değerin, bu işe ne kadar gönül verdiğimizin bir işaretini olduğunu düşünüyorum. Yeni bir turizm sezonu öncesi, gençlik haftası öncesi sporun birçok branşıyla beraber Pamukkale Spor Oyunları’nın ikincisini 4-5-6 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceğiz. Bu yıl, meşaleli kortej yürüyüşünden, konserlere kadar birçok etkinliğimiz olacak. Taekwondo, masa tenisi, çim hokeyi, basketbol, yarı maraton, halk koşusu, ok atışları, bisiklet turu, yamaç paraşütü-yelken kanat-balon gösterisi olacak. Son akşam da finalimizi sanatçı Murat Dalkılıç konseriyle yapacağız. Yaptı desinler diye bu organizasyonu yapmıyoruz. Gönülden yapıyoruz. Başarılı bir organizasyon olacağına bütün kalbimle inanıyorum. Geçen yıl da ilki olmasına rağmen oldukça başarılıydık. Bu yıl çıtayı daha yükseltiyoruz. Spor oyunları artık geleneksel hale geldi. Geçtiğimiz yıl Ekim ayındaydı. Bu yıl itibari ile her yıl mayıs ayında gerçekleştireceğiz. Ben şimdiden spor oyunlarının hayırlı olmasını diliyor, tüm halkımızı, spora gönül veren vatandaşlarımızı, yerli-yabancı yurtdışından herkesi bekliyoruz.”

PAMUKKALE SPOR OYUNLARI PROGRAMI

4 Mayıs 2018-10.00-19.00-Sosyal Etkinlik Alanı-PAÜ Açık Tenis Kortları (Tören Alanı)
4 Mayıs 2018-19.30-Meşaleli Kortej Yürüyüşü-KYK Kavşağı (Amfi Park)
4 Mayıs 2018-20.30-Panel-Konser-PAÜ Kongre Kültür Merkezi
5-6 Mayıs 2018-10.00-17.00-Taekwondo Turnuvası-PAÜ Spor Salonu
5-6 Mayıs 2018-10.00-17.00-Masa Tenisi Turnuvası-PAÜ Çadır Spor Salonu
3-6 Mayıs 2018-10.00-17.00-Çim Hokeyi Turnuvası-KYK Sentetik Çim Saha
5-6 Mayıs 2018-10.00-17.00-3×3 Basketbol Turnuvası-PAÜ Açık Tenis Kortları (Tören Alanı)
5 Mayıs 2018-10.00-18.00-Sosyal Etkinlik Alanı-PAÜ Açık Tenis Kortları (Tören Alanı)
6 Mayıs 2018-10.00-Uluslararası 2. Pamukkale Yarı Maratonu Pamukkale Natural Park (Kocaçukur)
6 Mayıs 2018-13.00-Pamukkale Halk Koşusu-Pamukkale Natural Park (Kocaçukur)
6 Mayıs 2018-10.00-17.00-Ok Atışları Gösterisi-Pamukkale Natural Park (Kocaçukur)
6 Mayıs 2018-15.00-Pamukkale Bisiklet Turu-Karahayıt-Natural Park (Kocaçukur)
5-6 Mayıs 2018-10.00-17.00-Yamaç Paraşütü – Yelken Kanat Gösterisi-Pamukkale Natural Park (Kocaçukur)
6 Mayıs 2018-10.00-17.00-Balon Gösterisi-Pamukkale Natural Park (Kocaçukur)
6 Mayıs 2018-10.00-19.00-Sosyal Etkinlik Alanı-Pamukkale Natural Park (Kocaçukur)
6 Mayıs 2018-20.00-Kapanış Etkinlikleri (Murat Dalkılıç Konseri)-Pamukkale Natural Park (Kocaçukur)