17.04.2021, Cumartesi
17 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Kent Konseyi’nden Erasmus eğitimi

Pamukkale Kent Konseyi’nden Erasmus eğitimi

Haber Merkezi - 8 Ekim 2018 Pazartesi - 15:54 Pamukkale Kent Konseyi’nden Erasmus eğitimi

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nce düzenlenen "Proje Döngüsü Yönetimi ve Erasmus+K1 Projeleri Hazırlama" kursu tamamlandı. Kurs sonunda katılımcılara sertifikaları Başkan Hüseyin Gürlesin’in de katıldığı törenle verildi.

A- A+

Bu yılı mayıs ayında kurulan Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi çalışmalarını sürdürüyor. Gençlik Meclisi’nin çalışmalarından olan “Proje Döngüsü Yönetimi ve Erasmus+K1 Projeleri Hazırlama” kursu tamamlandı. Eğitim sonunda düzenlenen sertifika törenine Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Kent Konseyi Başkanı Adnan Kaya ve Pamukkale Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Cevat Serdar ile gençlik meclisi üyeleri katıldı.

Proje uzmanı Gülter Betül Atabey’in koordinatörlüğüyle 26-28 Eylül tarihleri arasında 20 katılımcıya proje yazma, yürütme ve kapasitelerini geliştirmek amacıyla ‘Proje Döngüsü Yönetimi ve Erasmus+K1 Projeleri Hazırlama’ eğitimi verildi. Eğitime katılan kursiyerler, memnuniyetlerini dile getirerek, bu eğitimin kendileri için çok yararlı olduğunu söyledi.

“FARKIMIZI, YAPTIĞIMIZ PROJELERLE GÖSTERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşehricilik bilincinin geliştirilmesi, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, katılım ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmek amacıyla çalışmalar yürütülen Gençlik Meclisi’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyledi.

Gençlerin güzel projelere imza atmasından dolayı mutlu olduklarını vurgulayan Gürlesin, “Biz farklıyız. Bu farkı da yapacak olduğumuz çalışmalarla projelerle gösterdiğimizi düşünüyorum. Kent Konseyi’mizin en işlevsel olmasını hedeflediğimiz Gençlik Meclisi ile katılımcılık, kalkınma, sürdürülebilirlik ilkeleri ışığında Pamukkale gençliğinin aktif hale getirmekti amacımız. Gençlerimiz, proje çalışmalarına ilk günden başlamışlardı. Güzel bir eğitim çalışması gerçekleştirdiler. Ben Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Başkanımız Adnan Kaya, Gençlik Meclisi Başkanımız Cevat Serdar’a ve üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.