28.10.2020, Çarşamba
12 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyespor’un yeni sezon fikstürü çekildi

Haber Merkezi - 24 Ağustos 2017 Perşembe - 16:39 Pamukkale Belediyespor’un yeni sezon fikstürü çekildi

Pamukkale Belediyespor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın 2017-2018 sezonunda mücadele edeceği Bölgesel Lig’deki maç programı belirlendi. Pamukkale Belediyespor sezonun ilk maçını sahasında 1453 Engelliler Spor Kulübü ile 4-5 Kasım tarihinde oynayacak.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, 2015 yılında Pamukkale Belediyespor Kulübü’nü kurdu. Kulübün ilk branşı da bedensel engelliler basketbol takımı oldu. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in engellilere yönelik pozitif ayrımcılık kapsamında kurulan takım 2015-2016 ve 2016-2017 sezonlarında Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi Bölgesel A Grubu’nda yer aldı. 2017-2018 sezonunda da Pamukkale Belediye Spor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı yine Bölgesel Lig A Grubu’nda mücadele edecek.

Bu arada Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nda, 2017-2018 sezonunun fikstürünün kura çekimi yapıldı. Pamukkale Belediyespor, yine Bölgesel Lig A Grubu’nda mücadele edecek. Bu sezon ise grupta yer alan rakipler Bornova Barışgücü, İzmir RSK, Eskişehir Engelliler, İstanbul Engelliler, İstanbul 1453 Engelliler Spor Kulübü, Bursa BESK ve Yeşil Gönen takımları oldu.

İLK MAÇ İÇ SAHADA

Türkiye Bedensel Engelliler Basketbol Ligi Bölgesel A Grubu’nda yer alan Pamukkale Belediyespor’un maç programı da belli oldu. İlk hafta maçları 4-5 Kasım tarihlerinde yapılacak. Pamukkale Belediyespor sezonun ilk maçında İstanbul temsilcisi 1453 Engelliler Spor Kulübü’nü ağırlayacak. İkinci haftada deplasmanda İzmir RSK’ya konuk olacak Pamukkale Belediyespor, 3. Haftada iç sahada İstanbul Engelliler, 4. Haftada deplasmanda Bursa BESK, beşinci haftada yine iç sahada Bornova Barışgücü altıncı haftada deplasmanda Eskişehir ESK ve yedinci haftada da iç sahada Yeşil Gönen ile karşılaşacak. Pamukkale Belediyespor 2017-2018 sezonundaki iç saha maçlarını PAÜ Arena’da oynayacak.

 Pamukkale Belediyespor’un yeni sezon fikstürü çekildi

BAŞKAN GÜRLESİN’DEN TAM DESTEK

Pamukkale Belediye ve Pamukkale Belediyespor Kulübü Başkanı Hüseyin Gürlesin, 2015 yılında kurulan kulübün ilk branşının tekerlekli sandalye basketbol takımı olduğunu ifade ederek, “Biz ilçemizde yaşayan gençler ve engellilere pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Hem engelli hem de genç olan vatandaşlarımız için bu branşımızı aktif hale getirdik. 2015-2016 sezonunda takımımız tecrübesizdi ve hiçbir maçını kazanamadı. Ancak 2016-2017 sezonunda bir çok maçı kazanan takımımızda yer alan bir çok sporcumuz da milli takımlara gitti. Bunlara örnek olarak Meryem Tan, Yunus Emre Bal gösterilebilir. Bu sporcuların milli takıma kadar yükselmeleri bizim ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gösteriyor. Takımımız Kasım ayında başlayacak olan yeni sezonda geçen sezona göre daha başarılı sonuçlara imza atacaktır. Biz her zaman olduğu gibi takımımızın yanında olmaya devam edeceğiz. İç saha maçlarını oynayacağımız PAÜ Arena Spor Salonu’na tüm Denizli halkını şimdiden davet ediyoruz” dedi.