10.08.2022, Çarşamba
23 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesporlu Sarı’dan Kırkpınar’da altın madalya

Pamukkale Belediyesporlu Sarı’dan Kırkpınar’da altın madalya

Haber Merkezi - 4 Temmuz 2022 Pazartesi - 11:07 Pamukkale Belediyesporlu Sarı’dan Kırkpınar’da altın madalya

Pamukkale Belediyesporlu pehlivan Beytullah Sarı, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde tozkoparan boyunda altın madalya kazandı.

A- A+

Edirne’de bu yıl 661’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne katılan 14 yaşındaki genç sporcu Beytullah Sarı, tozkoparan boyunda er meydanına çıktı. 198 sporcu arasından birinciliğe uzanan Sarı, altın madalya kazandı. Sarı, bu başarısını Denizli güreşinin efsanesi olan Kırkpınar’da 1982-1983-1984 yıllarında başpehlivan olarak Kırkpınar altın kemer ebedi sahibi Hüseyin Çokal ile paylaştığını söyledi.

Haberin DevamıReklam

Ata sporu yağlı pehlivan güreşlerini önemsediklerini kaydeden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale adının er meydanlarında duyulması için bu branşımızı aktif hale getirdik. Bu branşta yer alan 14 yaşındaki sporcumuz Beytullah Sarı, bu sezon katıldığı tüm yağlı pehlivan güreşlerinde tozkoparan boyunda rakiplerini geride bırakarak altın madalyalar kazandı. Başarılarıyla hem Pamukkale’mizi hem de Denizli’mizi gururlandıran sporcumuzun başarılarının devamını diliyorum” dedi.