10.08.2022, Çarşamba
23 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesporlu pehlivanlar, Kırkpınar Güreşleri’nde er...

Pamukkale Belediyesporlu pehlivanlar, Kırkpınar Güreşleri’nde er meydanına çıkacak

Haber Merkezi - 1 Temmuz 2022 Cuma - 13:46 Pamukkale Belediyesporlu pehlivanlar, Kırkpınar Güreşleri’nde er meydanına çıkacak

Bu yıl 661’ncisi düzenlenecek Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, Pamukkale Belediyesporlu güreşçiler er meydanına çıkacak.

A- A+

Edirne’de 1-3 Temmuz tarihleri arasında 661’ncisi düzenlenecek Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Pamukkale Belediyespor’un başarılı pehlivanları boy gösterecek.

Minik 1 boyunda Hüseyin Umut Alver, Ali Bakan, Eray Özcan, Minik 2 boyunda Semih Gün, Teşvik 1’de Ercan Bakan, Tozkoparan boyunda Beytullah Sarı, Bayram Ali Abay, Deste Küçük boyda Umut Erdoğan,  Deste Orta’da Hamza Şipal, Burhan Karabulut, Mert Asal, Samet Buğra Kultar, Küçük Orta Küçük boyunda Yasin Sel, Berkay Öz, Yunus Emre Sakallı, Yılmaz Bakan, Küçük Orta Büyük’de Eren Piren, Gökhan Yılmaz ve Başaltı’nda Erhan Yılmaz yer alacak.

Haberin DevamıReklam

GÜREŞÇİLER İDDİALI

Pamukkale Belediyespor’un en genç pehlivanlarından olan ve katıldığı her müsabakadan kendi boyunda birincilikle dönen 14 yaşındaki Beytullah Sarı, “Pamukkale Belediyemizi ve şehrimizin adını yağlı güreşin en iyilerinin boy gösterdiği Er Meydanı’nda başarılı şekilde duyurmak istiyorum. Tüm sezon boyunca tüm güreş müsabakalarına katıldık. Hepsine de çok iyi hazırlandığımız gibi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne hazırız. Bu süreçte Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki bizlere çok büyük destekler sağladı. Kendisine buradan teşekkür ediyorum” dedi.