06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Tan, milli takım formasıyla Avrupa Şampiyonası’nda...

Tan, milli takım formasıyla Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek

Haber Merkezi - 23 Kasım 2021 Salı - 13:32 Tan, milli takım formasıyla Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek

Pamukkale Belediyespor’lu basketbolcu Meryem Tan, İspanya’da düzenlenecek Tekerlekli Sandalye Basketbol A Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek Milli Takım’ın kadrosuna davet edildi.

A- A+

Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Ligi’nde mücadele eden Pamukkale Belediyespor’da, Meryem Tan’a milli davet geldi. Tan, 2-13 Aralık 2021 tarihleri arasında İspanya’nın başkenti Madrid’de yapılacak Tekerlekli Sandalye Basketbol A Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na katılacak milli takım kadrosunda yer alacak.

“BAŞARILAR DİLİYORUM”

Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Meryem Tan’ın A Milli takıma çağrılmasından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, “Tekerlekli Sandalye Basketbol takımımızın milli sporcusu ülkemizi İspanya’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek kadroya alındı. Bu bizleri gururlandırdı. Bizim amacımız gençlerimizin sporla tanışarak milli takımlara kadar yükselmesini sağlamak. Meryem Tan buna çok güzel bir örnek. Kendisine bu önemli organizasyonda giyeceği milli formayla başarılar dilerim” dedi.