25.05.2022, Çarşamba
18 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesporlu Avcıl, halterde Türkiye üçüncüsü...

Pamukkale Belediyesporlu Avcıl, halterde Türkiye üçüncüsü oldu

Haber Merkezi - 7 Şubat 2022 Pazartesi - 12:11 Pamukkale Belediyesporlu Avcıl, halterde Türkiye üçüncüsü oldu

Pamukkale Belediyesporlu Mehmet Avcıl, Çorum’da düzenlenen Büyükler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası’nda üçüncü oldu.

A- A+

Türkiye Halter Federasyonu 2022 Faaliyet programında yer alan Büyükler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası Çorum’da yapıldı. Teyfik Kış Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya 148’i kadın, 210 erkek olmak üzere toplam 358 sporcunun katıldı.

Pamukkale Belediyespor’dan 6 sporcu şampiyonada mücadele verdi. 96 kiloda yarışan rekortmen halterci Mehmet Avcıl, koparmada 141, silkmede 175 kiloluk kaldırışlarıyla toplamda 316 kiloya ulaşarak kürsünün üçüncü basamağında yer aldı. Avcıl, elde ettiği bu sonuçla mayıs ayında Arnavutluk’un başkenti Tiran’da düzenlenecek Büyükler Halter Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan milli takımın Ankara’daki kampına katılmaya hak kazandı.

Bu arada, 67 kiloda Fatih Çetin, 61 kiloda Halil İbrahim Altıntaş, 81 kiloda Veli Yokuş, 89 kiloda Bahadır Emer ve 102 kiloda Ali Osman Çınlar, ilk kez katıldıkları şampiyonada derece elde edemedi.

“SPORCULARIMIZIN YANINDAYIZ”

Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, her branşta sporcuların başarılı olması için gereken ne varsa yaptıklarını belirtti. Örki, “Pamukkale’nin bir spor ilçesi olması için çalışmalar yapıyoruz. Spor kulübümüzün aktif branşlarından olan halterde rekortmen sporcumuz var. Geçen yıl Türkiye çapında rekor kıran Mehmet Avcıl, bu yıla da derece ile başladı. Aynı zamanda ay-yıldızlı milli takımımızda yer alan sporcumuzu kutlarım. Kategorilerine göre daha büyük sporcularla yarışan diğer haltercilerimiz için Çorum’daki Türkiye Şampiyonası tecrübe kazanmak adına önemli idi. Ben tüm branşlarda yer alan sporcularımıza ve onları gelişiminde katkı sahibi olan antrenör arkadaşlarımıza başarılar dilerim” dedi.