26.10.2021, Salı
10 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesporlu masa tenisçileri il müsabakalarında...

Pamukkale Belediyesporlu masa tenisçileri il müsabakalarında zirvede

Haber Merkezi - 12 Ekim 2021 Salı - 14:40 Pamukkale Belediyesporlu masa tenisçileri il müsabakalarında zirvede

Masa Tenisi Gençler ve Küçükler Denizli Takım İl Birinciliği Müsabakaları’nda Pamukkale Belediyespor, hem Gençler hem de Küçükler Kategorisinde ilk iki sırayı aldı.

A- A+

Masa Tenisi Federasyonu’nun 2020 Yılı Faaliyet Programı’nda yer alan Masa Tenisi Gençler ve Küçükler Denizli Takım İl Birinciliği müsabakaları, 9-10 Ekim’de Hasan Güngör Spor Salonu’nda yapıldı. 19 takım ve 50 sporcunun katıldığı müsabakalarda, Genç Erkekler’de Abdullah Kanat, Mehmet Çelik ve Musa Başoğlu’ndan oluşan Pamukkale A takımı 1. olurken, Arda Çanakoğlu, Ege Kaan İldem ve Selahattin Sarı’dan oluşan Pamukkale B takımı ikinciliği elde etti. Bu kategoride üçüncülüğü Denizlispor, dördüncülüğü de Erbakır Fen Lisesi takımı kazandı.

Küçük Erkekler’de ise finalde Pamukkale Belediyespor’un A ve B takımları karşı karşıya geldi. Mehmet Efe Ertuğrul, Ege İldem ve Akif Ege Aslanpay’dan oluşan A takımı birinci olurken, Berkalp Metehan Taşçı ve Eymen Çubukçu da ikinciliği elde etti. Özel Dönence Koleji takımı üçüncü ve Denizlispor ise 4. oldu.

SPOR OLMAZSA OLMAZIMIZ”

Haberin DevamıReklam

Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, spora büyük önem verdiklerini belirterek, “Spor bizim olmazsa olmazımız. Pamukkale Belediyesporlu sporcularımız katıldıkları her şampiyonada başarılı olmak için mücadele ediyor. Masa Tenisi İl Birinciliği’nde gençler ve küçükler kategorisinde mücadele eden takımlarımızın ilk 2 sırada yer alması bizleri memnun etti. Sporcularımıza bu hafta sonunda İzmir’de yapılacak olan bölge müsabakalarında başarılar dilerim. Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde bu branşın daha da yaygınlaşması için ilçemizdeki ortaokul ve liselere masa tenisi seti dağıtmıştık. Bunun ne kadar doğru bir girişim olduğunu görmek bizleri bir kez daha memnun etti “dedi.

Gençler ve Küçükler Denizli Takım birinciliği turnuvasında dereceye giren takımlar, 16-17 Ekim tarihinde İzmir’de yapılacak Ege Bölgesi Yarışmalarında Denizli’yi temsil edecekler.