08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesporlu kick boksçulardan 1 altın...

Pamukkale Belediyesporlu kick boksçulardan 1 altın ve 1 gümüş madalya

Haber Merkezi - 24 Haziran 2022 Cuma - 14:11 Pamukkale Belediyesporlu kick boksçulardan 1 altın ve 1 gümüş madalya

Pamukkale Belediyesporlu Ahmet Burak Canbeldek ve Nazife Güçlü, Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda kazandıkları madalyalar ile milli takıma katılma hakkı elde etti.

A- A+

Türkiye Kick Boks Şampiyonası, 20-27 Haziran tarihlerinde Kocaeli’nde gerçekleştirildi. Genç Erkek 84 kilogram Kick Light kategorisinde ringe çıkan Pamukkale Belediyesporlu Ahmet Burak Canbeldek, altın madalyanın sahibi oldu. Canbeldek, bu sezon yapılan üç büyük turnuvada aldığı sonuçlarla genel puan sıralamasında birinci sıraya yerleşti. Canbeldek, 30 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında İtalya’da yapılacak Dünya Kick Boks Şampiyonası’nda, milli takım sporcusu olarak Türkiye’yi temsil edecek.

Haberin DevamıReklam

Büyük Bayan Kick Light 60 kilogramda mücadele eden mavi-beyazlı sporcu Nazife Güçlü ise, final müsabakası öncesi yaşadığı sakatlık sebebiyle son maça çıkamamasına rağmen, sakatlık öncesi aldığı sonuçla Türkiye ikincisi olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Bu sezon yapılan üç büyük turnuva sonucunda genel puan sıralamasında ikinci olan Güçlü’nün, ileride yapılacak olan milli maçlardan birisine davet edileceği belirtildi.