26.10.2021, Salı
10 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesporlu kick boksçular Şırnak yolcusu

Pamukkale Belediyesporlu kick boksçular Şırnak yolcusu

Haber Merkezi - 30 Haziran 2021 Çarşamba - 14:35 Pamukkale Belediyesporlu kick boksçular Şırnak yolcusu

Pamukkale Belediyesporlu kick boksçular, Şırnak’ta düzenlenecek Türkiye Ferdi Kick Boks Şampiyonası’nda mücadele edecek.

A- A+

Pamukkale Belediyesporlu kick boksçular, geçtiğimiz haftalarda elde ettikleri başarılara yenilerini eklemeye hazırlanıyor. Nisan ayında Antalya’da yapılan “6. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası”nda Ahmet Burak Canbeldek Avrupa Kupası şampiyonluğunu elde ederken, Emre Özeren ve Nazife Güçlü de kategorilerinde üçüncülüğü kazanmışlardı.

Pamukkale Belediyesporlu kick boksçular bu kez de 1-7 Temmuz 2021 tarihleri arasında Şırnak’ta yapılacak Türkiye Ferdi Kick Boks Şampiyonası’nda yarışacak. Mavi-beyazlı kulübün sporcularından Ahmet Burak Canbeldek, gençler kicklight 79 kilogramda mücadele erecek ve burada dereceye girmesi halinde bu yılın kasım ayında Karadağ’da yapılacak Avrupa Kick Boks Şampiyonası’na katılma hakkını elde edecek. Lowkick 67 kilogramda yarışacak Emre Özeren’de dereceye girmek için mücadele edecek.

Haberin DevamıReklam

Çalışmalarını antrenör Zekai Doruk gözetiminde yapan sporcular, Denizli’ye mutlu haberlerle dönmek istiyor. Pamukkale Belediyespor Kick Boks Antrenörü Zekai Doruk, “Şırnak’taki mücadeleler bizim için önemli. Hem Ahmet Burak Canbeldek hem de Emre Özeren dereceye girmek için mücadele edecek. Buradan alınacak olan dereceler sporcularımızı daha da ileriye taşıyacak. Ben sporcularımıza güveniyorum. Her türlü desteği veren Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür ediyorum” dedi.

“SPORCULARIMIZA GÜVENİYORUM”

Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ise, Pamukkale’nin adının sporla da anılmaya başlamasından memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Tekerlekli sandalye basketbol takımımız 2. Lig’e yükseldi. Tekwando, masa tenisi ve halter branşlarından da güzel haberler alıyoruz. Kick Boks branşında da sporcularımız geçtiğimiz aylarda Bursa’dan derecelerle dönmüşlerdi. Yine şampiyon 2 sporcumuz Şırnak’ta başarılı olmak için çalışacaklar. Ben kendilerine güveniyorum. Yine hem Pamukkale’mizin hem de Denizli’mizin adını başarıyla duyuracaklardır. Kendilerine başarılar diliyorum” diye konuştu.