21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesporlu Evran, Avrupa şampiyonası için...

Pamukkale Belediyesporlu Evran, Avrupa şampiyonası için mindere çıkacak

Haber Merkezi - 3 Ağustos 2021 Salı - 11:59 Pamukkale Belediyesporlu Evran, Avrupa şampiyonası için mindere çıkacak

Pamukkale Belediyesporlu taekwondocu Erkan Evran, Estonya’da yapılacak olan Ümitler Avrupa Şampiyonası vizesi için Ümit Milli Takım seçmelerinde mücadele edecek.

A- A+

Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası, 28 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında Ankara’da yapıldı. 70 ilden 566 kulüp ve 1800 ün üzerinde sporcunun katıldığı şampiyonada +87 kilogramda mücadele eden Evran, Türkiye 7’ncisi oldu. Bu sonuçla Evran , 4 Ağustos’ta Ankara’da Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi Spor Salonu’nda yapılacak Ümit Milli Takımı seçmelerine katılma hakkı elde etti. Evran, seçmelerde başarılı olduğu takdirde 24-27 Ağustos tarihleri arasında Estonya’da yapılacak olan Ümitler Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nda mücadele edecek.

Haberin DevamıReklam

Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, kulüp olarak başarılı sporculara sahip olduklarını ifade ederek, “Taekwondo bu branşlarımızdan biri. Bu branşta mücadele eden Erkan Evran, Türkiye Şampiyonası’nda aldığı sonuçlarla milli takım seçmelerine katılma hakkını elde etti. Ankara’daki seçmelerde de başarılı olması halinde sporcumuz Estonya’da ay-yıldızlı takım için ter dökecek. Kendisine başarılar diliyorum. Biz her branşta gençlerimizin spor yapmasına imkân sağlamak için gereken ne varsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.