27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Canbeldek ve Özeren, kick boksta Türkiye...

Canbeldek ve Özeren, kick boksta Türkiye şampiyonu oldu

Haber Merkezi - 7 Temmuz 2021 Çarşamba - 14:21 Canbeldek ve Özeren, kick boksta Türkiye şampiyonu oldu

Pamukkale Belediyesporlu kick boksçular Şırnak’ta yapılan Türkiye Ferdi Kick Boks Şampiyonası’nda kürsünün en üst basamağında yer aldı. Türkiye şampiyonu olan Ahmet Burak Canbeldek ve Emre Özeren, kasım ayında Karadağ’da yapılacak Avrupa Kick Boks Şampiyonası’na katılma hakkını elde etti.

A- A+

Mavi-beyazlı kulübün sporcularından Ahmet Burak Canbeldek, Gençler Kick Light 79 kilogramda Türkiye Şampiyonu oldu. Low Kick 67 kilogramda mücadele eden Emre Özeren de tüm rakiplerini geride bırakarak kategorisinde şampiyonluğa ulaştı. Bu sonuçlarla Ahmet Burak Canbeldek ve Emre Özeren, kasım ayında Karadağ’da düzenlenecek Avrupa Kick Boks Şampiyonası’na katılma hakkını kazandı.

Candelbek, nisan ayında Antalya’da yapılan 6. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası’nda şampiyon olurken, Özeren ve Nazife Güçlü de kategorilerinde üçüncülüğü kazanmışlardı.

Pamukkale Belediyespor Kick Boks Antrenörü Zekai Doruk, elde edilen başarılı sonuçların ardından “Yoğun çalışmalar sonunda sporcularımız hedeflenen Avrupa Şampiyonası vizesini almayı başardı. Bu hem kulübümüz hem de Denizli adına bir ilk. Bunu başardığımız için çok mutluyuz. Şimdiki hedefimiz Kasım ayındaki Avrupa Şampiyonası’na en iyi şekilde hazırlanarak başarımızı taçlandırmak olacak. Bize her türlü desteği veren Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ederim” açıklamasını yaptı.

“GURUR DUYDUK”

Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ise, kick boks branşında sporcuların başarılı sonuçlar almaya devam ettiğini dile getirerek, “Yoğun çalışmalar sonunda Ahmet Burak Canbeldek ve Emre Özeren kardeşlerimiz dereceler elde ettiler. Son olarak Şırnak’ta yapılan son Türkiye Şampiyonası’nda bu iki sporcumuz Türkiye Şampiyonu olarak bir kez daha bizleri gururlandırdı. Hem Ahmet Burak Canbeldek hem de Emre Özeren kasım ayında Karadağ’da yapılacak olan Avrupa Kick Boks Şampiyonası’nda ülkemizi ve kulübümüzü temsil edecek. Hem sporcularımızı hem de antrenörümüz Zekai Doruk’u kutlar başarıların devamını dilerim” diye konuştu.