09.08.2022, Salı
23 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesporlu 3 güreşçiden 3 madalya

Pamukkale Belediyesporlu 3 güreşçiden 3 madalya

Haber Merkezi - 1 Ağustos 2022 Pazartesi - 14:37 Pamukkale Belediyesporlu 3 güreşçiden 3 madalya

Pamukkale Belediyesporlu güreşçiler, Denizli Yağlı Güreşleri’nde bir birincilik, bir ikincilik ve bir üçüncülük elde ederek, üç madalya kazandı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi tarafından düzenlenen Denizli Yağlı Güreşleri, dün Albayrak Geleneksel Spor Oyunları Kompleksi’nde yapıldı. 43’ü başpehlivan olmak üzere 500 dolayında güreşçinin katıldığı organizasyonda, Pamukkale Belediyesporlu güreşçiler de er meydanına çıktı.

Mavi-beyazlı kulüpten başaltı boyunda mücadele eden Erhan Yılmaz, güçlü rakiplerini yenerek birinci oldu.

Deste küçük boyda mücadele eden Umut Erdoğan ise, finalde rakibine yenilerek gümüş madalyada kaldı.

Bu sezon aldığı başarılı sonuçlarla dikkat çeken Beytullah Sarı da ayak boyunda üçüncülük elde etti.

Küçük orta küçük boyda Yılmaz Bakan, minik-1 boyda Eray Özcan çeyrek finalde elenerek beşinci oldu.

Haberin DevamıReklam

Başaltında birinciliğe ulaşan Erhan Yılmaz, kendi seyircisi önünde altın madalya kazandığı için mutlu olduğunu söyledi. Başarılı güreşçi, “2019 yılından bu yana başaltı boyunda er meydanlarına çıkıyorum. Pamukkale Belediyespor adına çıktığım güreşlerde hep kürsü başarısına ulaştım. Denizli Yağlı Güreşleri’nde ise kendi seyircimizin önünde altın madalya kazanmak çok önemli. Hedefim Denizli’den 39 yıldır başpehlivan çıkmıyor. Bu pehlivan ben olmak istiyorum. Bana ve sporcu arkadaşlarımıza destek veren Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Bu desteğin karşılığını başarılı olarak ödemek istiyorum. Denizli Yağlı Güreşleri mükemmel bir organizasyon oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.