24.01.2022, Pazartesi
-7 °C / 2 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyespor’dan Mehmet Avcıl, milli takıma...

Pamukkale Belediyespor’dan Mehmet Avcıl, milli takıma çağrıldı

Haber Merkezi - 27 Temmuz 2021 Salı - 12:27 Pamukkale Belediyespor’dan Mehmet Avcıl, milli takıma çağrıldı

Pamukkale Belediyespor’un rekortmen haltercisi Mehmet Avcıl, U 23 Halter Milli Takımı’na davet edildi.

A- A+

Finlandiya’da 24 Eylül-2 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na katılacak milli takım, hazırlıklarını Gaziantep’te yapacak. 1-31 Ağustos tarihleri arasındaki hazırlık kampına Gençler ve U 23 Avrupa Halter Şampiyonası’na katılma hakkını elde eden başarılı sporcu Mehmet Avcıl da davet edildi.

Avcıl, bu ay Afyonkarahisar’da yapılan Türkiye Gençler ve U 23 Türkiye Halter Şampiyonası’nda 96 kilogramda yarışmış, koparmada 146, silkmede 181 kilogram kaldırarak toplamda 327 kilogramla kategorisinde Türkiye rekoru kırarak Türkiye Şampiyonu olmuştu.

ÖRKİ, BAŞARI DİLEDİ

Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, spor konusunda önemli başarılar elde edilmesinden dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, “Halter bu branşlardan biri. Sporcularımızdan Mehmet Avcıl bu ay içinde Afyonkarahisar’daki Türkiye Şampiyonası’nda toplam 327 kilogram kaldırarak Türkiye rekorunun yeni sahibi oldu. Başarılı sporcumuz Eylül ayında Finlandiya’daki Avrupa Şampiyonası’nda milli forma ile mücadele edecek. Kendisine başarılar diliyorum. Biz Pamukkale adını sporla da duyurmak istiyoruz. Birçok branşta aktif olarak sporcularımız mücadele veriyor. Amacımız gençleri sporla geleceğe hazırlamak” dedi.