26.06.2022, Pazar
20 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyespor, tekerlekli basketbolda şampiyon oldu

Pamukkale Belediyespor, tekerlekli basketbolda şampiyon oldu

Haber Merkezi - 19 Haziran 2021 Cumartesi - 18:55 Pamukkale Belediyespor, tekerlekli basketbolda şampiyon oldu

Tekerlekli Sandalye Basketbol 3. Lig’de mücadele eden Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, 2020-2021 sezonunu mutlu tamamladı. Mavi-beyazlı takım Bursa ve Yalova’da oynadığı 10 maçı da kazanarak namağlup şampiyon oldu.

A- A+

Tekerlekli Sandalye Basketbol 3. Lig’de 2020-2021 sezonu Bursa ve Yalova’da yapılan maçlarla tamamlandı. 16 takım 3 grupta mücadele ederken, Pamukkale Belediyespor oynadığı 5 maçı da kazanarak adını play-off’a kalan 6 takım arasına yazdırdı.

Mavi-beyazlı takım, 3 ekibin 2. Lig’e yükseleceği play-off maçlarında Erzurum Engelliler Spor Kulübü’nü 69-35, Mardin Kızıltepe Birliği’ni 65-51, Yeşil Gönen’i 73-37, Zile Genç Engelliler’i 51-36, Samsun Çarşamba ESK’i 68-57 yenerek namağlup şampiyonluğuna ulaştı.

Maç sonunda Pamukkale Belediyesporlu sporcular ve teknik ekip şampiyonlukla ilgili duygularını dile getirdiler. Pamukkale Belediyespor Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan, “Takımımızı verdiği mücadele ve elde ettiği şampiyonluk için kutluyorum. Bu şampiyonluğumuz hayırlı olsun” diye konuştu.

Takımın Antrenörü Erol Kayhan ise, “Biz, şampiyonluğa çok inandık. İlk maçtan son maça kadar aynı azimle mücadele ettik. Kulübümüzün onursal başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye ve kulüp yöneticilerimize bize verdikleri sonsuz destek için teşekkür ederiz. Biz verdiğimiz sözü tutup takımızı 2. Lig’e taşıdık. Emek veren herkesin emeğine sağlık” dedi.

Haberin DevamıReklam

ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Maçların tamamlanmasının ardından Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda ödül töreni yapıldı. Pamukkale Belediyespor’un şampiyonluk kupası federasyon yetkilileri tarafından verildi.

“HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, tekerlekli sandalye basketbol takımının büyük bir başarıyı elde ettiğini ifade ederek, “Engellilerimize verdiğimiz önemin en büyük göstergesi bu takımımız. Büyük özveriyle mücadele eden sporcularımız bu sezonu şampiyonlukla tamamlama konusunda çok inançlıydı. Çalışmalarını ve planlarını hep bunun üzerine yaptılar. Yalova’da yapılan 10 maçın tamamını kazanan sporcularımız adımızı 2. Lig’e yazdırdı. Başta sporcularımız olmak üzere, teknik heyet ve yöneticilerimizi kutluyorum. 2. Lig hem ilçemize hem de Denizli’mize hayırlı uğurlu olsun. Pamukkale Belediyespor ilçedeki gençlerimizin sporla buluşup büyük başarılara ulaşacağı bin nokta haline gelecek. Biz her zaman sporuz ve sporcuların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.