06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinin yabancı dil kursları...

Pamukkale Belediyesinin yabancı dil kursları sürüyor

Haber Merkezi - 5 Kasım 2021 Cuma - 13:47 Pamukkale Belediyesinin yabancı dil  kursları sürüyor

Pamukkale Belediyesince, ilçede yaşayanlara yönelik açılan İngilizce Almanca kursları sürerken, kursiyerlerin eğitim sonunda sertifika alacağı belirtildi.

A- A+

Pamukkale Belediyenin kış dönemi kursları devam ediyor. Atatürk Caddesi’ndeki ek hizmet binasında ve çeşitli mahallelerde yapılan kurslarda en çok ilgiyi yabancı dil kurslarının aldığı kaydedildi. İngilizce ve Almanca kursları hafta içi akşamları ve hafta sonu da gündüz saatlerinde gerçekleşirken, 3 ay süren kurs sonunda katılımcılara sertifikalar verileceği ifade edildi.

KURSİYERLERDEN ÖRKİ’YE TEŞEKKÜR

Pamukkale Belediyesinin yabancı dil kurslarına katılan kursiyerlerden Adilcan Kaya, “PAÜ’de öğrenim görüyorum. Pamukkale Belediyesinin açmış olduğu Almanca kursunda eğitim alıyorum. Belediyemiz öğrencilere ve gençlere oldukça değer veriyor. Bizlerin hijyenik ortamlarda, çok değerli hocalardan eğitim almasını sağlıyorlar. Kurslar için Pamukkale Belediye Başkanımız AvniÖrki’ye çok teşekkür ediyorum” dedi.

İngilizce kursuna katılan Gıda Mühendisi Melek Sert “İngilizce öğrenmek için açılan kursa katıldım. Belediyemizin açtığı bu kurs sayesinde İngilizcemi geliştiriyorum” diye konuştu. İngilizce kursuna katılan Hüseyin Asım da “Gelecek yılın yazında yurt dışına gideceğim. Oraya hazırlık için bu kursta pratik yaparak İngilizcemi geliştirme imkânı buluyorum” değerlendirmesinde bulundu.

GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, vatandaşların büyük ilgi gösterdiği kurslar sayesinde birçok kişinin zamanını iyi değerlendirdiğini dile getirdi. Örki, “Yaz ve kış dönemlerinde devam eden kurslarımıza gösterilen ilgi sevindirici. Kış dönemi çalışmalarımız başladı.Birçok dalda eğitimler devam ediyor. En çok ilgi gören kursların başında yabancı dil kurları geliyor. Özellikle gençlerimiz kendilerini geliştirmek ve yabancı dillerini ilerletmek için kurslarımıza katılıyor. Biz geleceğimizin teminatı olan gençler için gereken ne varsa yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Kurslarımıza katılan tüm kursiyerlere başarılar dilerim” dedi.