05.02.2023, Pazar
0 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinin ücretsiz kurslarında 800 kişi...

Pamukkale Belediyesinin ücretsiz kurslarında 800 kişi eğitim alıyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 7 Aralık 2022 Çarşamba - 15:12Güncelleme: 7 Aralık 2022 Çarşamba - 16:06
Pamukkale Belediyesinin ücretsiz kurslarında 800 kişi eğitim alıyor

Pamukkale Belediyesinin 24 branşta açtığı kış dönem kurslarında 800 kişinin eğitim aldığı belirtildi.

“Pamukkale’de Kurs Zamanı” adıyla yaz ve kış dönemi olmak üzere 2 farklı dönemde yıl boyu süren kurslarda kış dönemi çalışmaları devam ediyor. Yabancı dil kurslarının yanında bağlama, halk oyunları, keman, gitar, makrome, ebru-ahşap boyama, kadınlara yönelik el sanatları, geleneksel el nakışları, giyim teknolojileri, etkili ve hızlı okuma teknikleri, dekoratif el sanatları, satranç ve zeka oyunları, takı tasarım, işaret dili, diksiyon, elde kordon işi, sumak dokuma, ekopsi, tığ örgü çanta yapımı, akrilik boyama, elde İnönü sim işi, rölyef şekillendirme ile temel ve mobil fotoğrafçılık alanlarında eğitimler veriliyor.

KURSİYERLERDEN TEŞEKKÜR

Ayşen Araduman: Çok güzel bir ortamda faydalı çalışmalar yapıyoruz. Burada öğrendiklerimi gerek günlük hayatta, gerekse seyahatlerim esasında, ayrıca çocuklarımla daha iyi bir iletişim kurabilmek için kullanıyorum. Bu kursta her yaş grubundan insan var. Belediyemize bu kurslar için teşekkür ediyorum.

Fatma Yazıcı: Elde kordon kursunda iğne oyası, tel kırma gibi değişik el sanatlarını öğreniyoruz. Bu sanatlarını ev hanımlarının boş zamanlarını değerlendirme, onlar için bir meslek edinme hatta satışını yapacak duruma gelmelerini sağlayan durumlara kadar ilerleyen bir sürecin öncülüğü oluyor.

Haberin DevamıReklam

Ayşen Göncü: Giyim teknolojileri kursuna gelmekten çok mutluyum. Hem eğleniyoruz hem çok kaliteli vakit geçiriyoruz. Aynı zamanda öğrenirken de üretiyoruz. Bize bu imkânları sunan Pamukkale Belediye Başkanımıza, belediyemize, öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.

Merve Meydan: 24 yaşındayım, hemşireyim. Hastalarım, işitme engelli olabiliyor,bu yüzden işaret dili kursuna geliyorum. Öğretmenlerimiz bizlere çok yardımcı oluyorlar.

Şebnem Armandarda: İstanbul’da yaşıyorum geçici süreyle Denizli’ye geldim. Burada boş zamanlarımı değerlendirmek adına kağıt rölyef şekillendirme kursuna geliyorum. Bu kurs sayesinde Denizli’nin kültürünü öğrenme fırsatı yakaladım, hem Denizli halkını tanıyorum hem kültürünü öğreniyorum.

“KURSLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki her dönem yoğun ilgi gören kursların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Örki, “İlçemizde özellikle kadınlara ve gençlere yönelik açılan kurslarımıza ilgi çok yoğun oluyor. Pamukkale’de Kurs Zamanı adıyla 2022-2023 döneminin kış bölümü için açtığımız kurslarımıza 800 vatandaşımız katılıyor. Bu kurslar sayesinde kimi vatandaşımız yabancı dil öğrenirken, kimileri de el sanatları konusunda kendisini geliştiriyor. Pamukkale Belediyesi olarak bu kurslarımız devam edecek. Kurslarımıza ilgi gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.