21.04.2021, Çarşamba
9 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesi’nin sağlık projeleri tamamlanıyor

Pamukkale Belediyesi’nin sağlık projeleri tamamlanıyor

Haber Merkezi - 24 Ocak 2018 Çarşamba - 16:04 Pamukkale Belediyesi’nin sağlık projeleri tamamlanıyor

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, yeni kurulmuş bir belediye olmalarına karşın eğitim, güvenlik, sağlık ve sosyal belediyecilikte çok önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini, amaçlarının gelip geçici değil kalıcı eserler bırakarak kendilerine verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek olduğunu söyledi. Türkiye’de ilçe belediyeleri arasında öncü belediye olmanın gururunu yaşadıklarını, Pamukkale’nin önde gelen termal sağlık kentlerinden birine dönüşmesi […]

A- A+

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, yeni kurulmuş bir belediye olmalarına karşın eğitim, güvenlik, sağlık ve sosyal belediyecilikte çok önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini, amaçlarının gelip geçici değil kalıcı eserler bırakarak kendilerine verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek olduğunu söyledi.

Türkiye’de ilçe belediyeleri arasında öncü belediye olmanın gururunu yaşadıklarını, Pamukkale’nin önde gelen termal sağlık kentlerinden birine dönüşmesi yolunda ciddi adımlar attıklarını belirten Gürlesin, “Modern bir Pamukkale yolunda tüm eksiklikleri gidererek basamakları hızlıca çıkmaya çalışıyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak sağlık anlamında çok iddialıyız” açıklamasını yaptı.

DOKUZKAVAKLAR SAĞLIK MERKEZİ

Özellikle tüm bölgeye hitap eden, günde 20 poliklinikte 2 bin kişinin sağlık hizmeti alacağı Dokuzkavaklar Sağlık Merkezi’nde sona iyice yaklaşıldığını, 12 Kasım 2016’da temeli atılan ve 19 milyon liralık maliyeti ile dikkat çeken Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’nin dış cephe kaplamalarının yapılmaya başlanması ile yapının kendini iyiden iyiye göstermeye başladığını kaydeden Gürlesin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sağlık kompleksimiz sadece Dokuzkavaklar semtimize değil ilimiz geneline hitap edecek. Devlet Hastanemizin yükünü 3/1 hafifletecek. Bu anlamda sadece bu bölgede yaşayan yaklaşık 200 bin civarında vatandaşımız bulunuyor. Diğer yakın ilçelerimizle beraber 300 bin civarında vatandaşımıza hizmet edecek olan büyük bir yatırımdır. Toplamda 7 kattan oluşan, 9 bin 775 m2’lik kapalı inşaat alanına inşa edilen kompleks bittiğinde, aynı anda 20 tane poliklinik hizmeti verilecek. Günlük 2 bin kişinin de hizmet alacağı kompleks Türkiye’de bir ilk. Pamukkale Belediyesi olarak, Türkiye’de ilçe belediyeler arasında böylesi dev bir sağlık kompleksine imza atan tek belediyeyiz. Bunun da haklı gururunu yaşamaktayız.”

KARAHAYIT 112 ACİL SAĞLIK İSTASYONU

Pamukkale Belediyesi’nin turizm bölgesinde yer alan Karahayıt’ta devam eden en önemli projelerden biri olan ve 1.2 milyon liralık sağlık yatırımla gerçekleştirilecek 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Turizm Sağlık Merkezi’nde peyzaj çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Gürlesin, “Karahayıt’a yaptığımız bu tesis bölge için büyük bir yatırımdır ve tüm bölgede civar köy ve mahallelere hitap edecek. En önemlisi de bu tesisimiz 24 saat hizmet verecek, insanlarımız temel sağlık ihtiyaçları için şehre gitme zorunluluğu ortadan kalkacak. Karahayıt 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Turizm Sağlık Merkezi bu bölgenin sağlık alanında ciddi anlamda yükünü alacak” dedi.

CUMHURİYET MAHALLESİ AİLE SAĞLIK MERKEZİ VE 112 SAĞLIK İSTASYONU

Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Aile Sağlık Merkezi ve 112 Sağlık İstasyonu ile ilgili de bilgiler veren Gürlesin, 100 bin kişiye hizmet verecek olan ve 1,5 milyon liraya mal olacak projede, acil müdahale odası, bebek izleme odası, bebek emzirme odası, laboratuvar, 4 adet poliklinik, gebe izleme odası yer alacağını, iç malzemeleri yerleştirildikten sonra hizmete sunulacağını belirtti.

“SAĞLIK PROJELERİMİZ TÜM DENİZLİ’MİZİN GELECEĞİNE HİTAP EDECEK”

Sağlık projelerimiz sadece belli bir mahallemize değil Denizli’ye hizmet vereceğini belirten Başkan Gürlesin, “Gerçekleştirdiğimiz işlerle ilçemizin gelecek yıllarına yatırım yapıyoruz. Günü birlik değil, kalıcı eserlerle Pamukkale’mizi her alanda geliştirmeyi hedefliyoruz. Biz sağlıkta, emniyette, eğitimde, sosyal belediyecilikte Pamukkale Belediyesi olarak çok farklı olduğumuzu ve ciddi manada hizmet verdiğimizi gönül rahatlığı ile söylemek istiyorum. Pamukkale Belediyesi olarak, bugünümüz güzelleştirirken, geçici çözümler değil, geleceğimize ışık tutacak kalıcı çözümlerin peşindeyiz” diye konuştu.