09.08.2022, Salı
23 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinin robotik kodlama kursları başladı

Pamukkale Belediyesinin robotik kodlama kursları başladı

Haber Merkezi - 27 Temmuz 2022 Çarşamba - 16:11 Pamukkale Belediyesinin robotik kodlama kursları başladı

Pamukkale Belediyesince düzenlenen ücretsiz robotik kodlama kursları başladı. Kursa katılan çocukları ziyaret eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, alacakları eğitimle oynadıkları oyunları yazan konumuna geleceklerini belirtti.

A- A+

Aktepe Kültür Merkezi’nde Pamukkale Belediyesince oluşturulan özel kurs ve spor alanlarında incelemelerde bulunun Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, robotik kodlama eğitim merkezindeki minik kursiyerleri de ziyaret etti.

Örki, 250 m²’lik alanda her türlü teknolojik altyapısı ile birlikte Robotik Kodlama Eğitim Merkezi oluşturduklarını belirterek, “Aktepe Kültür Merkezi’nde artık yaşam başladı. Burada eğitim ve spor faaliyetlerimiz, kodlama ve robotik eğitimler başladı. Pırıl pırıl geleceğimizin teminatı çocuğumuz kurslarını alıyorlar” dedi.

Eğitim desteklerine bir yenisini eklemenin heyecanını yaşadıklarını kaydeden Örki, “Denizli olarak sanayi anlamında çok güçlüyüz. Bu kentin çok önemli bir ilçesi olarak bu sanayi ve teknoloji hamlesine destek olmalıyız diye hep hayal ediyorduk. Hamdolsun bir hayalimizi daha gerçekleştirebildik. Aktepe Kültür Merkezimizin içerisinde, muhteşem bir kodlama, robotik eğitim alanını inşa ettik. Bu kurs alanımızda öğrencilerimiz matematiği teknoloji içerisinde kullanabilmenin yollarını öğreniyorlar” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

Gelişen teknoloji ile birlikte gençlerin bilgisayara düşkünlüğünün, bilgisayar oyunlarına bağımlılığın olumsuz durumlara gidebildiği düşünüldüğünde, Robotik Kodlama eğitimlerinin her türlü olumsuzluğu da ortadan kaldırabileceğine inandıklarını söyleyen Örki, sözlerine şunları ilave etti:

“İlimiz bir sanayi şehri. Bu şehirdeki sanayimizde işleyen makinalardaki düğmeye basıp çalıştıran da gerekli, düğmeye bastıktan sonra o makinanın nasıl çalıştığını, nasıl daha farklı yöntemlerle çalıştırılabileceğini de düşünen ve yapan da gerekli. Robotik kodlama eğitim merkezimizdeki kursumuzda çocuklarımızın kodlama ve robotik eğitimleri alması sayesinde sanayi alanında çok daha aktif bir şekilde yetişmelerine olanak sağlamış olacağız. Bu kurs sayesinde çocuklarımız bilgisayar, tablet oyunlarını sadece oynayarak pasif olmaktan çıkacaklar ve o bilgisayar oyunlarını yazan, baştan oluşturan çocuklar haline dönüşecekler. Bu özelikleriyle de birlikte yine ülkemizin o gelişmiş üniversitelerinin de bu çocuklarımızı yetiştirmesiyle birlikte inşallah geleceğe kodlama ve robotik alanında dünyada yerini sağlamlaştırmış köklü bir hale getirmiş bir nesil yetiştirmiş olacağız. İnşallah bütün çocuklarımıza, ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun.”