17.01.2021, Pazar
-1 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyesinin eğitim desteği sürüyor

Haber Merkezi - 15 Aralık 2020 Salı - 12:21 Pamukkale Belediyesinin eğitim desteği sürüyor

Pamukkale Belediyesi, eğitim ile ilgili konulardaki çalışmalarına devam ediyor. 2 bin öğrenciye uzaktan eğitim için gerekli olan tabletler dağıtılmaya devam ederken, toplam 2 bin 500 öğrencinin de eğitim yardımları hesaplarına yatırılmaya başlıyor.

A- A+

Pamukkale Belediyesinin 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına vereceği eğitim yardımından bin 500 ortaokul ve bin lise öğrencisi yararlanacak. Ortaokul öğrencilerine aylık 90 TL, lise öğrencilerihe aylık 115 TL eğitim yardımı verilecek. Eğitim yardımı almaya hak kazananlara mesaj yoluyla bilgi gönderilirken, başvuru sahipleri vatandaşlık numaralarıylawww.pamukkale.bel.tr adresinden de sorgulama yapılabilecek.

EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, eğitim konusunu önemsediklerini belirterek, “Eğitim belediye olarak bizim için çok önemli. Çünkü geleceğimizinteminatı olan gençlerimizin hayallerine kavuşmasına katkı sağlamak istiyoruz. Onun için uzaktan eğitim şartlarına sahip olamayan 2 bin öğrencimize tabletleri ulaştırmaya devam ediyoruz. 1500 ortaokul öğrencisine aylık 90 TL, 1000 lise öğrencisine de 115 TL’lik eğitim yardımlarını ödemeye başladık. Meclisimizden de geçen kararla eğitim yardımı almaya hak kazananların bu yardımı bir defada tablet olarak alma imkanı da sağlandı. Eğitim konusundaki çalışmalarımızı aralıksız devam edeceğiz” dedi.