07.03.2021, Pazar
4 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyesinden Yukarışamlı’ya mahalle konağı

Haber Merkezi - 19 Ocak 2021 Salı - 12:28 Pamukkale Belediyesinden Yukarışamlı’ya mahalle konağı

Pamukkale Belediyesi tarafından kısa süre önce inşaatına başlanan Yukarışamlı Mahalle Konağı’nda sona yaklaşıldı.

A- A+

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin seçim öncesi vaatleri arasında yer alan Mahalle Konakları’nın ilki, Yukarışamlı Mahallesi’nde hayata geçiriliyor. Toplam 500 metrekarelik alanda 120 metrekare kapalı alana sahip, tek katlı olarak planlanan Yukarışamlı Mahalle Konağı’nın inşası devam ediyor. İçerisinde çok amaçlı salon, muhtarlık odası, sağlık odası, tuvaletler ve mutfak olacak mahalle konağının bahçe düzenlemesi de Pamukkale Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.

Mahalle konağına ihtiyaçlarının olduğunu ifade eden Yukarışamlı Mahalle Muhtarı Hüseyin Efe, “Mahalle konağı ihtiyacımız vardı. Başkanımız bu konuda vatandaşlarımızı kırmadı ve hemen inşaata başladı. Yukarışamlı halkı adına, Başkanımız Avni Örki’ye teşekkür ediyorum” dedi.

“YUKARIŞAMLI ÖZEL MAHALLELERİMİZDEN”

Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Örki, “Yukarışamlı, üreten, alnının teriyle kazanan, ülkemizin tarımına, ülkemizin hayvancılığına katkıda bulunan özel bir mahalle. Bu mahallemize gereken ne hizmet varsa yaptık, yapmaya devam da edeceğiz. Şu anda köy konağı yapım işi bitme aşamasına geldi. Mahallelerimizde mahalle konağı adı altında başlatmış olduğumuz projelerimiz Yukarışamlı Mahalle’mizde çok kısa bir süre içerisinde hizmet vermeye başlayacak. Bu mahalle konağı vasıtasıyla doktorumuz artık daha hijyenik, daha güzel ortamlarda vatandaşımıza sağlık hizmeti vermeye başlayacak. Aynı zamanda muhtarımız da görevini bu konağımız içerisinde yapacak. Bunun yanında tabiki hanım kardeşlerimizin çeşitli kursları alabilecekleri ve toplantılarını yapabilecekleri, çocuklarımıza farklı eğitimlerin düzenlenebileceği toplantı alanımızda mevcut. Mahalle konağımız 500 m2lik alan üzerine inşa edildi. Yaklaşık 120 m2 civarında kapalı alanı olacak. Önünde çok güzel mesire alanı olacak. Hatta arzu edilirse yaz mevsiminde kullanılmak üzere açık hava sineması olarak da kullanılabilecek alanı mahallemize kazandırmış olacağız. Bu mahalle konağı vasıtasıyla, birlik ve beraberlik duygusunun, mahalle kültürünün daha da artırılmasını hedefliyoruz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun”diye konuştu.