08.10.2022, Cumartesi
13 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden yol iyileştirme çalışması

Pamukkale Belediyesinden yol iyileştirme çalışması

Haber Merkezi - 11 Mayıs 2022 Çarşamba - 15:08 Pamukkale Belediyesinden yol iyileştirme çalışması

Pamukkale Belediyesi tarafından ilçe genelindeki arazi yollarında başlatılan iyileştirme çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

A- A+

Kış aylarında yağmur ve kar nedeniyle çiftçilerin tarım arazilerine ulaşımlarını zorlaşıtıran yollarda Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışma yürütüyor. Bu kapsamda ekipler, iş makineleri ile tesviye, kot yükseltme, kumlama ve silindirle sıkıştırma çalışması yapıyor.

“ARAZİ YOLLARI ÇOK ÖNEMLİ”

Haberin DevamıReklam

Her zaman üreticilerin yanında olduklarını belirten Pamukkale Belediye Başkan Avni Örki, “İlçemizde yaşayan her kesimden vatandaşımızın mutluluğu için çabalıyoruz. İlçemiz turizm merkezi olduğu kadar tarımda da önemli bir yere sahip. Birçok mahallemizde tarım, başlıca gelir kaynağı. Tarımsal üretim hem ilçemize, hem ilimize hem de ülkemize önemli bir katma değer sunmakta. Bu nedenle çiftçimizin, üreticimizin arazisine ulaşımı önemli bir yer tutuyor. Hava şartları ve tarım trafiğinden dolayı arazi yolları bozuluyor, deforme oluyor. Biz de özellikle tarımla uğraşan vatandaşlarımızın olduğu mahallelerde arazi yolları açmaya, var olan yolları da iyileştirmeye devam ediyoruz. Yaptığımız tüm hizmetlerimiz vatandaşlarımızın mutluluğunda pay sahibi olmak için” dedi.