21.03.2023, Salı
9 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden yemek yarışması ve barbekü...

Pamukkale Belediyesinden yemek yarışması ve barbekü festivali

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Kasım 2022 Perşembe - 16:21Güncelleme: 3 Kasım 2022 Perşembe - 16:21
Pamukkale Belediyesinden yemek yarışması ve barbekü festivali

Pamukkale, 4-7 Kasım tarihleri arasında 2. Denizli Uluslararası Yemek Yarışması ve Barbekü Festivali’ne ev sahipliği yapacak.

Pamukkale Belediyesi ve Denizli Genç Aşçılar Derneği işbirliğinde,  2. Denizli Uluslararası Yemek Yarışması ve Barbekü Festivali düzenlenecek. 4-6 Kasım tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi Göl Bahçe alanında yapılacak olan yemek yarışmalarının ardından festivalin finali, 7 Kasım pazartesi günü Pamukkale Belediyesi Kocaçukur Tesisleri’nde  Barbekü Festivali gerçekleştirilecek.

Festivale, aralarında Dünya Barbekü Federasyonu Moskova Başkanı Don David’in de bulunduğu 35 ülkeden gelen 40 ünlü jüri üyeleri de katılacak. Saat 12.30’da başlayacak olan festivalin açılışının ardından şefler performanslarını sergileyecek. DJ Alper Özbay’ın performansını sergileyeceği festivalde ortaya çıkan lezzetli ürünler halkın beğenisine sunulacak.

Haberin DevamıReklam

Düzenlenecek uluslararası etkinliğin önemli olduğunu ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Gastronomi çok önemli bir sektör. Yemek yarışmasına hem yurt içinden hem de yurt dışından sektörün önemli isimler katılacak. Pamukkale Belediyesi olarak ilçemizi yurt içi ve yurt dışında tanıtmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu ve benzeri festivallere desteklerimiz devam edecektir” dedi.