30.11.2021, Salı
14 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden Yavuz Sultan Selim Camisi’ne...

Pamukkale Belediyesinden Yavuz Sultan Selim Camisi’ne kreş ve Kuran kursu

Haber Merkezi - 19 Kasım 2021 Cuma - 16:04 Pamukkale Belediyesinden Yavuz Sultan Selim Camisi’ne kreş ve Kuran kursu

Pamukkale Belediyesi, Bağbaşı Mahallesi’nde bulunan Yavuz Sultan Selim Camisi’nin altında 4-6 yaş grubu çocuklar için inşa edilen kreş ve Kuran kursunu hizmete açtı.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, Bağbaşı’na kreş ve Kuran kursu için Yavuz Sultan Selim Camisinin altındaki alanda çalışma yaptı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaptığı çalışmayla kaba inşaat halinde olan yerin duvar, alçı, boya, asma tavan, kalorifer sistemi, elektrik ve su tesisatı çalışmalarını tamamladı. İhtiyaç duyulan dolapları kullanıma hazır hale getirdi.

Caminin hemen yanında bulunan 900 metrekarelik alanda ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince; beton kilit parke taşı, yeşil alan peyjazı, panel çit, çocuk oyun grubu ve oyun alanı zemini çalışması gerçekleştirildi.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından, Yavuz Sultan Selim Cami 4-6 Yaş Kreşi ve Kuran Kursu’nun açılışı cuma namazı sonrasında yapıldı. Törene Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Ali Değirmenci, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, muhtarlar vatandaşlar katıldı.

 

“HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, törende yaptığı konuşmada, muhtar ve mahalle halkından -kolayca ulaşılabilecek bir kreş talebi aldıklarını, bunu yerine getirmek için de Yavuz Sultan Selim Camisi’nin alt katındaki yeri değerlendirdiklerini söyledi. Örki, şöyle devam etti:

“Kısa sürede belediyemizin imkanlarıyla burayı 4-6 yaş grubundaki çocuklarımızın hem kreş hem de Kur’an Kursu olarak kullanabilecekleri eğitim yuvası haline getirdik. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için gereken ne varsa yapıyoruz. Bu mübarek günde de buranın açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu caminin yapımında emeği olan, yardımı bulunan tüm vatandaşlarımızdan da Allah razı olsun.”

Pazar yeri ve kültür merkezi konusuna da değinen Örki, “Bağbaşı’nda talep edilen bir başka hizmet de kapalı pazar yeri. Bir alan tespit edilip buranın pazar yeri olarak kullanılması için gerekli girişimler yapıldı. Yakın zamanda bu kapalı pazar yerinin temelini atmayı umuyoruz. Yine bu mahallede bulunan kültür merkezi ile ilgili hukuki sorunlar da aşılmak üzere. İnşallah onun da ikmal ihalesi için hazırlıkları yapılıyor, önümüzdeki bir kaç ay içerisinde oranın da ihalesi tamamlanmış bir şekilde inşaatına başlayacağız. Eğer Milli Eğitim Bakanlığı izin verirse bir okulu Bağbaşı Kültür Merkezi içinde hayata geçirmeyi umuyoruz. Hedefimiz bu bölgemize hitap edecek, Türkiye’nin en güzel okullarından birisini oluşturmak” diye konuştu.

MÜFTÜ, ÖRKİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık ise, camilerin alt katlarının bu şekilde değerlendirilmesi gerektiğini kaydederek, “İlimizdeki camilerin bir çoğunun alt katları boş. Bazılarında da kiracılar var. Pamukkale Belediyesi camilerin alt katlarının nasıl güzel değerlendirilebileceğinin bir örneğini sundu. Camilerin alt katlarının Kur’an Kursu ve kreş olarak değerlendirilmesi gerekiyor. Bu güzel örnek için Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve ekibinden Allah razı olsun” dedi.

Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut da, yapılan bu güzel çalışma için Pamukkale Belediyesi’ne Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür etti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından Pamukkale Belediyesi BağbaşıMahallesi Yavuz Sultan Selim Cami 4-6 Yaş Kreşi ve Kur’an Kursu’nun açılış kurdelesi dualar eşliğinde kesildi. Daha sonra protokol üyeleri kreşte incelemelerde bulundu.