25.01.2021, Pazartesi
9 °C / 14 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyesinden yapılandırma açıklaması

Haber Merkezi - 4 Ocak 2021 Pazartesi - 15:39 Pamukkale Belediyesinden yapılandırma açıklaması

Pamukkale Belediyesi, yeniden yapılandırma süresinin 1 Şubat’a kadar uzatıldığını anımsatarak, borcu olanlara bu süre içinde başvuruda bulunmaları çağrısında bulundu.

A- A+

17 Kasım 2020 tarih ve 31307 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 7256 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” ile vatandaşların devlete ve meslek kuruluşlarına olan borçlarını yapılandırma imkânı sunuldu. Buna göre, Pamukkale Belediyesine Emlak, Çevre Temizlik, İlan- Reklam ve Eğlence vergileri ile idari para cezaları, imar para cezaları ve kira borçlarını yapılandırabilecek.

“SON GÜNÜ BEKLEMEYİN!”

Pamukkale Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, yasa ile 31 Ağustos 2020 tarihi ve önceki dönemlere ait borçlarla ilgili başvuruların 1 Şubat’a kadar yapılması gerektiği belirtilerek, şöyle denildi:

“Yapılandırmadan yararlanan vatandaşların vergilerine ait gecikme zammı, gecikme faizi ve vergi ziyaı cezaları tamamen siliniyor. Mükelleflerimiz için 6, 9, 12 ve 18 taksit imkânı sunulurken, taksit ödemeleri iki ayda bir yapılacak şekilde planlanıyor. Vergi borcu bulunan mükelleflerimizin yapılandırmayla ilgili 1 Şubat 2021 tarihine kadar başvuru yapması gerekiyor. Vatandaşlarımızın son gün yoğunluğuna kalmadan Mali Hizmetler Müdürlüğümüze başvurmalarını tavsiye ediyoruz.”