21.03.2023, Salı
9 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden Togg alım kararı

Pamukkale Belediyesinden Togg alım kararı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Kasım 2022 Cuma - 19:05Güncelleme: 4 Kasım 2022 Cuma - 19:26
Pamukkale Belediyesinden Togg alım kararı

Pamukkale Belediye Meclisince, Türkiye'nin yerli otomobili olarak lanse edilen Togg’dan 10 adet alınması kararlaştırıldı.

Pamukkale Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki yönetiminde gerçekleştirildi. Toplantıda, Türkiye’nin yerli otomobili olarak lanse edilen Togg’un satın alınması görüşüldü. Oy çokluğuyla alınan kararla Togg’un satışa çıktığında”Pamukkale” renginden 10 adet alınacak.

“BİZLERİ MUTLU ETTİ”

Yerli otomobil Togg’un yakında yollarda olacağını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda görücüye çıkan ülkemizin gururu olan Togg’un altı ana renginden birine ilçemizin adı verildi. Bu bizleri çok mutlu etti. Bu araç seri üretime başlayıp dünyanın dört bir yanında kullanılmaya başlandığında bana göre en güzel rengi olan ‘Pamukkale’ dünya yollarında olacak. Bu da Pamukkalemizin daha çok tanınmasına neden olacak” dedi.

Haberin DevamıReklam

“SİPARİŞ VEREN İLK BELEDİYE OLMAK İSTİYORUZ”

Togg siparişi veren ilk belediye olmak istediklerini söyleyen Örki, “Belediyemizde kullanılmak üzere 10 adet ‘Pamukkale’ rengi otomobili araç filomuza katmak istiyoruz. Bu konuda destek veren herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Öte yandan, 2 adet mini çöp toplama aracı, 1 adet yol süpürme aracı ve 1 adet tankerin alınmasıyla konusu da meclisten geçti.

Toplantıda, ekim ayı içinde yurt içi ve yurt dışında yapılan müsabakalarda dereceye giren Pamukkale Belediyesporlu sporcular meclis üyelerine tanıtıldı. Sporcular ve antrenörler, kendilerine verdikleri destek dolayısıyla Örki ve meclis üyelerine teşekkür etti.