15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden sinekle mücadele için ilaçlama...

Pamukkale Belediyesinden sinekle mücadele için ilaçlama çalışması

Haber Merkezi - 5 Ocak 2022 Çarşamba - 14:14 Pamukkale Belediyesinden sinekle mücadele için ilaçlama çalışması

Pamukkale Belediyesi tarafından, sivrisinek ve karasinekle mücadele kapsamında larva oluşumunu önlemek için ilaçlama çalışması başlatıldı.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, ilçe genelinde sivrisinek, karasinek ve haşerelerle mücadele için çalışmalarını sürdürüyor. Larva oluşumunu engellemek amacıyla ilçedeki ahırlar, kuyular ve foseptikler, yeni inşaatlar, terkedilmiş binalar, ağaç kovukları, çalılık ve fundalıklar, kanallar ve benzeri yerlerde ilaçlama çalışmasının yapıldığı bildirildi. Ekiplerin ilkbahar, yaz ve kış olmak üzere 3 ayrı dönemde ilaçlama çalışma yaptığı, sinek ve haşere sorunu yaşanmasının önüne geçmeye çalıştıkları belirtildi.

“HEDEFİMİZ HUZURLU BİR İLÇE”

Haberin DevamıReklam

Konuyla ilgili konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, tüm çalışmalarında ortak hedeflerinin huzurlu bir ilçe olduğunu dile getirdi. Örki, “Sivrisinek ve haşere ile mücadele sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da sürüyor. Pamukkale Belediyesi olarak ilçe halkımızın hem sağlığı hem de daha konforlu yaşam sürebilmeleri açısından sivrisinekler başta olmak üzere tüm haşeratlarla ilgili ilaçlama çalışmalarımız yıl boyunca sürüyor. Kış aylarında bu tür rahatsız edici canlılar larva halindeyken yapılan ilaçlamalar gerçekten önemli. Pamukkale Belediyesi ilaçlama ekiplerimizde yıl boyunca, tüm mahallelerimizde larva üreten alanlarda ilaçlama çalışması yürütüyor. Hedefimiz tüm hizmetlerimizi en kaliteli şekilde yerine getirirken ilçemizi her açıdan daha da huzurlu hale getirmek” dedi.