05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden pandemide sokak hayvanları için...

Pamukkale Belediyesinden pandemide sokak hayvanları için kulübe ve mama

Haber Merkezi - 4 Nisan 2021 Pazar - 15:26 Pamukkale Belediyesinden pandemide sokak hayvanları için kulübe ve mama

Pamukkale Belediyesince sokak hayvanları için ahşap atıklardan kulübe yapıldığı belirtilirken, düzenli olarak mama ve su temin edildiği ifade edildi.

A- A+

Dünya genelinde sayıları yaklaşık 600 milyon olan sokak hayvanlarının durumuna dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla 4 Nisan “Dünya Sokak Hayvanları Günü” olarak kutlanıyor. Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ahşap atıklardan sokaklarda yaşayan kediler ve köpekler için kulübe yaparak, can dostların yazın sıcaktan kışın da soğuktan korunmalarını sağlamaya çalışıyor. Yapılan kulübelerin ekipler tarafından ilçenin çeşitli noktalarındaki parklara monte edildiği kaydedildi. Özellikle pandemi nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde sokak hayvanları için mama ve su bırakıldığı belirtildi.

Haberin DevamıReklam

“SOKAKTAKİ CANLARI UNUTMADIK”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçedeki vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak için aralıksız çalıştıklarını ifade ederek, “Sadece vatandaşlarımıza değil sokaktaki canlıların da yanında olmaya çalışıyoruz. Atık ahşapları toplayıp değerlendirerek sokaktaki canlar için kulübeler yaptık. Hem kediler hem de köpekler için sıcak yuva oluşturduk. Bunun yanında sokak hayvanlarına özellikle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu dönemlerde yem ve su servisi yaptık. İlçemiz genelinde bu uygulamamız yılın her döneminde devam ediyor. Onlar bizim can dostlarımız. Sadece bir gün değil, her gün yanlarındayız” dedi.