06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden orman yangınında yaralanan hayvanlar...

Pamukkale Belediyesinden orman yangınında yaralanan hayvanlar için yardım kampanyası

Haber Merkezi - 31 Temmuz 2021 Cumartesi - 12:52 Pamukkale Belediyesinden orman yangınında yaralanan hayvanlar için yardım kampanyası

Pamukkale Belediyesince, peş peşe çıkan orman yangınlarında yaralanan hayvanlar için mama ve tıbbi malzeme yardımında bulunacak. Ayrıca, yardım yapmak isteyenler için de kampanya başlatıldığı belirtildi.

A- A+

Farklı illerde meydana gelen 100’e yakın orman yangınında binlerce hektar ormanlık alan zarar görürken, can kayıpları yaşandı. Çok sayıda hayvan yangın nedeniyle can verirken, birçoğu da yaralandı.

Bu durum üzerine harekete geçen Pamukkale Belediyesi, yangında zarar gören hayvanların tedavisi için gerekli olan tıbbi malzemeler ve hayvanların beslenmesi için kullanılacak olan mamaları Sosyal Market aracılığıyla topluyor. Pamukkale Belediyesinin Atatürk Caddesi’ndeki ek hizmet binasında oluşturulan yardım toplama merkezine ‘Haydi Pamukkale! Can Dostlarımız İçin Tıbbi Malzeme ve Mama Desteği” kampanyası çerçevesinde vatandaşlar tıbbi malzeme ve mama bağışında bulunabileceği kaydedildi.

ÖRKİ’DEN KAMPANYAYA DESTEK ÇAĞRISI

yangınların yürekleri dağladığını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Ülkemizin farklı illerinde meydana gelen yangınlar herkes gibi bizleri de üzdü. Hektarlarca orman yok olurken, can kayıplarımız da oldu. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dilerim. Yangınların etkilediği sadece insanlarımız değil doğal yaşamın parçası olan can dostlarımızda oldu. Pamukkale Belediyesi olarak yangınlarda zarar gören hayvanların tedavisi için gerekli olan tıbbi malzemeler ve mamaları Sosyal Market aracılığıyla toplayarak yangın bölgelerine göndereceğiz. Bu kampanyamıza tüm halkımızın katılımını bekliyoruz” dedi.

Yardım kampanyasıyla ilgili olarak 444 92 20 nolu telefondan iletişim sağlanabileceği açıklandı.