04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden öğrencilere eğitim desteği

Pamukkale Belediyesinden öğrencilere eğitim desteği

Haber Merkezi - 9 Ağustos 2022 Salı - 13:42 Pamukkale Belediyesinden öğrencilere eğitim desteği

Pamukkale Belediyesi, ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim yardımı verecek. Yardımla ilgili öneri Pamukkale Belediye Meclisinden geçti.

A- A+

Pamukkale Belediye Meclisinin ağustos ayı toplantılarının gündeminde yer alan konulardan birisi de ortaokul ve lise öğrencilerine sağlanacak eğitim yardımı oldu. Yapılan görüşmede, ilçede ikamet eden 2 bin 500 ortaokul ve lise öğrencisine eğitim yardımı verilmesi kabul edildi.

Buna göre, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında lise ve ortaokul öğrencilerine aylık 250’şer lira eğitim yardımında bulunulacak. Yardım süresi 8 ay olarak belirlendi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, konuyla ilgili açıklamasında, her yıl verdikleri eğitim desteğini bu yılda sürdüreceklerini belirtti. Pamukkale Belediyesi olarak eğitim alanında büyük projelere imza attıklarını söyleyen Örki, şunları kaydetti:“

Haberin DevamıReklam

“İlçemize yepyeni bir okul kazandırmakla birlikte, ilçemizdeki tüm okullarımızın bakım onarımlarını, eksik malzemelerini, spor alanlarını yenilemeyi, kütüphaneler oluşturmayı yani kısacası her konuda eğitim yuvalarımıza desteklerimizi bu yıl da sürdüreceğiz. Öğrencilerimize 8 ay boyunca verdiğimiz nakdi destek de her yıl verdiğimiz desteklerden birisi. Bu yıl da ihtiyaç sahibi, ilçemizde yaşayan, devlet okullarında okuyup derslerinde başarılı öğrencilerimize 8 ay boyunca hem lise hem de ortaokul olmak üzere aylık 250 TL eğitim yardımı yapacağız. Başvurularla ilgili gerekli duyuruları belediyemizin internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarımızdan vatandaşlarımıza duyuracağız. Eğitim desteğimiz şimdiden hayırlı olsun.”