17.04.2021, Cumartesi
17 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden Karakurt’a kapalı pazar yeri

Pamukkale Belediyesinden Karakurt’a kapalı pazar yeri

Haber Merkezi - 16 Mart 2021 Salı - 14:43 Pamukkale Belediyesinden Karakurt’a kapalı pazar yeri

Pamukkale Belediyesince, Karakurt Mahallesi’ne kapalı pazar yeri yaptırıldı. Pazar yerinin çevre düzenlemesi de yapıldı.

A- A+

Pamukkale Belediyesi, mahallelerin ihtiyaçlarına göre pazar yeri yapımlarını sürdürüyor. Belenardıç’ın ardından Karakurt Kapalı Pazar Yeri de tamamlandı. 760 mmetrekarelik alan içerisine yapılan kapalı pazar yerinde 50 ile 20 metrekarelik 2 dükkan, 2 tuvalet ve park yer alıyor. Park alanına çocuk oyun grubu ve fitness aletleri konularak, mahalle sakinlerinin günlük yaşamlarında nefes alabilecekleri de bir alan da oluşturuldu. Çevre peyzaj düzenlemesi ile de dikkat çeken Karakurt Kapalı Pazar Yeri’nin çevre düzenlemesinde, tamamen belediye serasında yetiştirilen ve su tasarrufu sağlamak için az su isteyen bitki ve çiçek ekimi yapıldı.

KARAKURTLULARDAN TEŞEKKÜR

Karakurt Mahalle Muhtarı Kadir Kıvrak, mahalle olarak en önemli eksikliklerinin pazar yeri olduğunu ifade ederek, “Bu eksiğimizi başkanımıza ilettik. Başkanımız kısa sürede bu talebimizi yerine getirip, mahallemize pazar yeri kazandırdı. Mahalle sakinlerimiz pazar ihtiyacını şehir merkezine giderek yapıyorlardı. Yapılan bu pazar yeri sayesinde vatandaşlarımız bu zorluklardan kurtulmuş oldu. Pazar yerinin yanında 2 tane sosyal tesisimiz olacak, bunlardan birinin market diğerinin de kıraathane olarak kullanılması planlanıyor. Bu hizmetlerinden dolayı mahallem adına Sayın Başkanımız Avni Örki’ye çok teşekkür ederim” dedi.

Mahalle sakinlerinden İbrahim Akbulut ve Hüseyin Karip ise, alışveriş için kent merkezine gitmek zorunda kaldıklarını, pazar yerinin yapılmasıyla bu sıkıntının giderildiğini söyleyerek, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür etti.

“SÖZLERİMİZİ TUTUYORUZ”

Örki de, 6 mahalleye 5 kapalı pazar yeri ile 1 kapalı pazar yeri ve sosyal tesis sözü verdiklerini anımsatarak, “Belenardıç ve Karakurt kapalı pazar yerlerimizi tamamladık. Gölemezli, Karakova ve Kavakbaşı’ndaki kapalı pazar yerleri ile Kale’deki çok amaçlı sosyal tesisimizin genel yapısı tamamlandı, peyzaj çalışmaları da kısa süre içinde bitirilerek vatandaşların hizmetine sunulacak. Mahallelerimizde vatandaşlarımızın hem pazar alış verişlerini yapabileceği hem de düğün, mevlit ve benzeri organizasyonlarda kullanabileceği şekilde planlanan tesislerimizin şimdiden hayırlı olmasını dilerim” dedi.