05.12.2020, Cumartesi
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyesi’nden Kale Mahallesi’ne sosyal tesis ve çocuk parkı

Haber Merkezi - 17 Kasım 2020 Salı - 16:44 Pamukkale Belediyesi’nden Kale Mahallesi’ne sosyal tesis ve çocuk parkı

Pamukkale Belediyesi’nce, Kale Mahallesi’nde inşa edilecek Sosyal Tesis ve Çocuk Parkı’nın temeli düzenlenen törenle atıldı.

A- A+

Coronavirüs tedbirlerinin alındığı törene Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Milliyetçi Hareket Partisi Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, AK Parti Pamukkale İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, muhtarlar ve mahalleli vatandaşlar katıldı. Toplam 1800 metrekarelik alanı kapsayan projenin 450 metrekaresine sosyal tesis yapılacağı, geri kalan alanda ise otopark, çocuk parkı, spor aletleri, dinlenme alanları ve yürüyüş yollarının olacağı belirtildi.

Kale Mahalle Muhtarı Turgut Can, mahalleleri için bu tesisin gerekli olduğunu ifade ederek, “Pamukkale Belediyesi’ne mahallelerine böylesine güzel bir tesis kazandırdıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

“VERDİĞİMİZ SÖZLERİ BİR BİR YERİNE GETİRİYORUZ”

Pamukkale ilçesinin çok büyük olduğunu ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “İlçemizde iki sınır mahallesi arasında 76 kilometrelik bir mesafe var. Biz her mahallemizin sorunlarını biliyoruz. Seçimlerden önce mahallelerimizi ziyaretlerimizde pazar yeri yapacağımızı taahhüt etmiştik. Verdiğimiz sözü tutmanın huzurunu yaşıyoruz. 6 ayda 6 pazar yeri yapmayı planlayarak yola çıktık. 5 tanesi Kasım ayı sonunda kullanımda olacak. Kale mahallesindeki şuan bulunduğumuz bu alan içerisinde çok amaçlı sosyal tesis olacak. Ardından ise kalan yerde mahalledeki vatandaşlarımız için spor yapabilecekleri bir spor alanı yapacağız. Çocuklar için ise oyun gruplarını kuracağız. Yaptığımız bu tesiste vatandaşlarımız pazar ihtiyaçlarının yanı sıra düğünlerini ve mevlitlerini de yapabilecekler. Allah’ın izniyle bir buçuk ay içinde bu tesisimizin tamamını Kale Mahallemizin hizmetine sunacağız. Ayrıca birçok fabrikanın bulunduğu Kale Mahallemizin fabrika yollarını da önümüzdeki yaz aylarında hepsini asfaltlayacağız. Kale Mahallemize kazandıracağımız bu çok amaçlı tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından tesisin temeli atıldı.