05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Pamukkale Belediyesinden ilçenin farklı noktalarına atık...

Pamukkale Belediyesinden ilçenin farklı noktalarına atık getirme merkezi

Haber Merkezi - 25 Nisan 2021 Pazar - 12:18 Pamukkale Belediyesinden ilçenin farklı noktalarına atık getirme merkezi

Pamukkale Belediyesince, ilçenin farklı noktalarına 28 adet Mobil Atık Getirme Merkezleri yerleştirildi.

A- A+

İlçe genelinde sıfır atık yönetmeliği kapsamında çalışmalar yapan Pamukkale Belediyesi, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşumunun engellenmesi veya azaltılması ve atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanılması uygulamalarını sürdürüyor. Bu çerçevede kağıt-karton, plastik, cam, metal, elektrikli elektronik eşyalar, bitkisel atık yağlar, pil atıklarının birbirlerine karıştırılmadan ayrı ayrı atılabildiği Mobil Atık Getirme Merkezleri ilçenin dört bir yayına yerleştirildi. Pamukkale Belediyesinin geri dönüşüm ile ilgili yaptığı sözleşmeler çerçevesinde firmaların periyodik olarak Mobil Atık Getirme Merkezleri’nde toplanan atıkların geri dönüşümünü gerçekleştireceği kaydedildi.

“ÇEVREMİZ DAHA TEMİZ OLACAK”

Mobil Atık Getirme Merkezi uygulaması ilçede yaşayanların beğenisini kazanırken, Karahayıt Mahalle Muhtarı Cem Korda çöplerin atık getirme merkezlerinde toplanacak olmasından memnun olduklarını, böylece çevrenin daha temiz kalacağını belirtti.

Haberin DevamıReklam

“ATIKLARIN ÇEVREYE ZARARI EN AZA İNDİRGENECEK”

İlçe sınırları içerisinde halkın yoğunluk oluşturduğu noktalara 28 adet Mobil Atık Getirme Merkezi yerleştirdiklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, bu atık getirme merkezlerine vatandaşların atık pil, bitkisel atık yağ, atık elektrikli ve elektronik eşya ile diğer geri kazanılabilir atıkları ayrı ayrı bu alana atarak, çevrenin daha az kirlenmesine destek sağlayacaklarını aktardı. Örki, “Tüm halkımızı çevremizi, doğamızı koruma noktasında bilinçli olmaya davet ediyorum. Pamukkale Belediyesi olarak, tüketen ve tahrip eden değil, aksine üreterek, yeniden oluşturarak, koruyarak gelecek kuşaklara daha güzel bir Pamukkale bırakmayı hedefledik. Bu bilinçle de, hedefimiz sıfır atık diyoruz. Sıfır Atık içinde, ilçemizde önemli noktalara atık merkezleri yerleştirdik. Bu atık merkezlerinde, atıklar belli miktara geldikten sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Çevre İzin ve Lisansı bulunan anlaşmalı firmamız tarafından toplanarak geri kazanım/bertaraf tesislerine ilgili mevzuatı kapsamında gönderilecek. Böylece, atıkların çevreye zararı en aza indirgenmiş olacak. 20 Mobil Atık Getirme Merkezinin kurulumunu tamamladık. 8 adet mobil atık merkezinin kurulmasına devam edilirken, bu sayıyı çoğaltarak tüm mahallelerimize bu merkezlerden kuracağız” dedi.